Порожні вулиці та полиці супермаркетів: рік тому у Рівному ввели карантин (хронологія подій)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Рівно рік тому, 18 березня, Рівне пішло на суворий карантин у зв'язку з поширення коронавірусу. Тоді на Рівненщині ще було жодного хворого, але містян закрили вдома, аби вберегти від нової невідомої хвороби. 

Журналісти порталу ЧаРівне.інфо пригадали хронологію тих подій та зібрати основне, чим запам'ятались перші дні локдауну у Рівному. 

16 березня у Рівному відбулось перше "ковідне" засідання комісії з питань ТЕБ та НС. Тоді члени комісії одноголосно підтримали пропозицію міського голови Рівного про закриття з 18 березня всіх торгівельних та розважальних центрів, ринків, точок продажу іноземних товарів, господарчих магазинів, фітнес-центрів, тренажерних залів, барів, кафе, ресторанів, нічних клубів, басейнів, бань, саун, в адмінприміщеннях органів місцевого самоврядування обмежили роботу з населенням.

17 березня поїзди виконали свої останні перед введенням першого карантину рейси, а вже 18 березня було призупинене приміське, міське та регіональне сполучення. Тоді це називали тимчасовою мірою у боротьбі з коронавірусом. Відновити рух мали 3 квітня, але по факту його відновили тільки 22 травня. Тоді на Рівненщині хворих на коронавірус ще не було зафіксовано, але в Україні вже було 7 підтверджених випадків інфікування COVID-19, з них 1 – летальний.

Від нерозуміння ситуації рівняни почали активно скуповували продукти. В аптеках закінчились медичні маски та антисептики. 

Відео ЧаРівне.інфо від 17 березня 2020 року. 

 

Цікаво,як рівняни відреагували на учорашню новину про суворі заходи карантину. Що зараз у супермаркетах?

Posted by ЧаРівне.info (www.charivne.info) on Tuesday, March 17, 2020

18 березня Рівне почало порожніти, хоча громадський транспорт курсував у місті ще до 26 березня. Перші фото порожнього ринку опублікував у Фейсбуці Микола Прокопчук, тодішній начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення апарату Рівненської міської ради та виконавчого комітету.

На автовокзалі у Рівному також було пусто, ні пасажирів, ні громадського транспорту. Андріївський ринок зачинили.

 
Автовокзал у Рівному без пасажирів

Автовокзал у Рівному без пасажирів

Posted by ЧаРівне.info (www.charivne.info) on Wednesday, March 18, 2020

 

18 березня журналісти порталу ЧаРівне.інфо зробили інспекцію центральними вулицями Рівного і перевірили, чи дотримуються підприємці вказівок кабінету міністрів. Чимало торгових точок на той момент знехтували вказівками влади і продовжували працювати. 

Попри те, що громадський транспорт ще їздив містом, пасажирів брали в обмеженій кількості. Небайдужі рівняни тоді запустили флешмоб та закликають підвозити лікарів на роботу, адже саме медики - перші, хто стояли на передовій лінії боротьби з коронавірусом. Ініціював акцію тоді ще ректор Рівненської духовної семінарії, а тепер міський голова Рівного Олександр Третяк. 

19 березня у Рівному запам'яталось першою сесією в режимі "маска-рукавички". Депутатам на вході міряли температуру та проводили дезінфекцію рук. Усім видавали маски та рукавички. У самій сесійній залі збільшили інтервал між робочими місцями депутатів і доповідачами. Сесія була у закритому режимі, але спостерігати охочі могли он-лайн.

На третій день після введення карантинних обмежень у Рівному людей на вулицях стало значно менше, як і транспорту. 

21 березня журналісти ЧаРівне.інфо  опублікували фоторепортаж з автостанції "Чайка". Тоді вокзал вже був порожнім, але довжелезна черга була на вході в супермаркет "Сільпо". Парковка поруч була заповнена на третину, торгівельні МАФи позакривали. На дорозі автівок було мало, зупинки також фактично пустували. 

22 березня активні рівняни організували збір коштів, аби допомогти медикам з різних медзакладів міста. У першу чергу мова йшла про маски, антисептики, захисні халати тощо. На той період цих речей було критично недостатньо.

З усіх-усюд людей тоді закликали лишатись вдома, не дозволяли прогулянок навіть на дитячих майданчиках. Тоді ми вперше побачили, як виглядає безлюдне Рівне. 

 

Дотримуйтесь карантину. Залишайтесь вдома. Відео @bohdan.strilchuk #рівне #rivne

Posted by Типове Рівне on Monday, March 23, 2020

 

Перші випадки інфікування коронавірусом на Рівненщині підтвердили 27 березня. У Сарненському районі тоді виявили аж 9 хворих. Перший випадок інфікування у Рівному діагностували 29 березня у працівниці дитячої бібліотеки, яка, на жаль, не пережила хворобу. 

Карантин мав тривати всього до 3 квітня, але минув рік і ми досі живемо в його умовах, але різних варіаціях.