"Казка на білих лапах": у Рівному незрячі дітки заспівали з відомим гуртом "Піккардійська терція"

Новини Рівного - ЧаРівне.info

«Ці діти не потребують співчуття. Вони просто хочуть поділитися радістю про здійснення своєї мрії».

Такий головний меседж чарівного дійства з назвою «Казка на білих лапах» озвучив просто зі сцени соліст піккардійців Ярослав Нудик. Десятеро талановитих незрячих дітей з усіх куточків України виступили у неділю, 12 січня, на сцені Рівненського драмтеатру разом з вокальною формацією «Пікардійська Терція». Разом заспівали не лише відомі колядки, а й авторські різдвяні пісні знаменитих музикантів. Ідея «Казки на білих лапах» належить Ярославу Нудику.

Ще минулоріч діти разом з пікардійцями записали альбом з такою ж назвою. Цьогоріч усі разом вирушили у різдвяний тур. Перші два концерти  пройшли у Львові. У Рівному маленькі артисти разом з «Пікардійською Терцією» зібрали повний зал, який, доречі, підспівував знаменитим колядникам. Найменшій співачці 4 роки, це - Аріна Киркач з Харкова. Дівчинка одягнена у янголятко, просто зачарувала своїм співом рівненського глядача. І вона, і решта юних незрячих артистів виглядали зі сцени, як частина вокальної формації «Пікардійської Терції», їх ніжні голосочки гармонійно вливалися у професійний спів музикантів. Серед десяти юних артистів Іван Одейчук з Березного.

Мрію дітей співати на одній сцені з професіоналами допомагала втілювати Оксана Потимко, директор ГО «Українська спілка осіб з інвалідністю», яка опікується незрячими дітьми. Вона теж має свою мрію, щоб глядач, який прийде на концерти, подивився на людей з інвалідністю іншими очима. Адже незрячі теж можуть бути щасливими, драйвовими та креативними, каже вона.  Власне саме такими діти і показали себе на рівнеській сцені, ламаючи усі старі стереотипи. Соліст пікардійців Андрій Капраль каже, навіть якщо не всі діти стануть співаками, час, який вони провели разом – на репетиціях, концертах, стане для них точкою впевненості в тому, що вони такі, як всі.

«Вони живуть в звичайному середовищі, вони не мають почувати себе іншими, вони такі самі люди як і ми, але, можливо з глибшим баченням світу, емоцій, почуттів, ніж ми. Нам ще цього треба вчитися і ми, доречі, вчимось».

13 січня пікардійці з незрячими дітьми колядуватимуть у Житомирі, далі у, Вінниці, Дніпрі. Завершать тур у Києві 19 січня великим концертом у Жовтневому палаці. Легендарні музиканти «Казку на білих лапах» концертом не називають, кажуть, що це, радше, сеанс психотератії, і хочете ви цього чи ні, ви не забудете ще довго.