Іван Ковтун: "62 кілометри вдалося подолати за 6 годин 54 хвилини"

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Про Івана Ковтуна 11 травня писало більшість рівненських та волинських ЗМІ. Все просто. Мережею ширилися відео, де він біжить із Луцька до Рівного. На подолання дистанції в нього було 8 годин. Він це зробив швидше. Разом з тим, у багатьох інформаційних подачах було чимало помилок та неточностей. Наша редакція знайшла сміливця та розпитала про всі нюанси незвичайної пробіжки. 

Яка дистанція була подолана і за який час?

В нас 62 кілометри вдалося подолати за 6 годин 54 хвилини.

Дуже багато розповідали, що це було парі чи спір. Яка історія всього того, що відбулося?

Розпочалося все ще до Нового Року під час гри в спортивний покер у клубі. Вже не пам'ятаю як, але вийшла така розмова. Домовились, що за 8 годин з Луцька до Рівного зможу пробігти. І час був - до кінця весни. Останні три місяці була дуже серйозна підготовка, бо підходив час. Було 5-6 тренувань тиждень.

І за яку суму ви погодились обміняти свою пробіжку?

Спочатку  говорили за 5 тисяч долларів. А потім ще люди приєдналися на 1700. А спорили ми з Павлом. Він з Естонії, а проживає в Луцьку.

Хлопці не болісно з гроші віддавали?

Ні. Ми все спокійно обмінялися і потиснули руки.

На скільки важко було готуватися? Чи був тренер?

Я взяв собі тренера, з яким я ще тренувався в минулому, коли займався легкою атлетикою. Ми з ним одного віку. Я йому озвучив ціль і вже далі в нас був свій графік, відповідно до завдань.

Під час пробіжки ви були не самі.

Перші 15 кілометрів я біг сам. Далі поруч для підтримки зі мною був мій тренер. Ну і по графіку він мені видавав водичку, енергетичні гелі, їжу. Це все потрібно, щоб вистачило сил.

62 кілометри - це дуже серйозна дистанція. Раніше щось подібне робили?

Здається в 2018 році в Одесі я пробіг півмарафон. Це 21 кілометр. І на тренуваннях я максимум 30 бігав. Ще хотів при підготовці 60 пробігти, але тренер заборонив. Була висока імовірність травми.

Що відчуваєш, коли біжиш таку дистанцію? Які відчуття на 10-ти, 20-ти, 30-ти і так далі кілометрах?

В мене до 27-го кілометру все йшло супер. Далі вже пішла боротьба з самим собою. Тренування були на одному покриттю. А тут бігти довелося по обочині. Ноги забилися. На 40-му кілометрі вже і печінку масажував.  Трохи і судом було. Довелося терпіти. Була в мене група підтримки.

Як ноги після пробіжки на 62 кілометри?

Ноги були колоди. Важкувато було пересуватися. На другий день після цього все ще відчувається кріпатура.

Як оцінюєш своє досягнення?

6 хвилин 39 секунд в мене вийшло в середньому на 1 кілометр дистанції. В мене не було цілі бігти на результат. В мене завдання було в запасі 8 годин. Швидшим темпом бігти завдання не було. Я взагалі після Клеваня міг йти пішки, запас часу було достатньо.

Чи є якісь плани чи бажання далі себе реалізувати в спорті хоча б на аматорському рівні?

Мене дуже надихає "Iron Man". Це треба 4 км пропливти на воді, 180 км велосипедом і далі пробігти марафон. Оце можливо спробую зробити.