"Інфікований коронавірусом монах мав контакти з сотнями людей": депутат Здолбунівської райради вимагає відкрити кримінальні провадження проти УПЦ МП

Новини Рівного - ЧаРівне.info
Фото ілюстративне

У Здолбунівському районі коронавірусною хворобою захворів 41-річний житель села Новосілки, монах. Його госпіталізовано до Рівненської міської лікарні. Встановлено, що монах контактував з особою, яка приїхала з Італії.

Наразі триває робота зі встановлення всіх осіб, з якими контактував хворий. За попередньою інформацією таких може виявитися немало. Контактних зобов’яжуть самоізолюватися, за ними здійснюватиметься медичне спостереження.

Депутат Здолбунівської районної ради Юрій Шадий розповів, що, очевидно, монах був у контакті з сотнями людей. За його словами священник належить до кліру московської церкви, котра з початку карантину показово ігнорує і саботує усі дії органів влади, а місцева влада не проявляє відповідної реакції.

Додамо, що у коментарях мешканці району пишуть, що  ще 22 березня цей монах робив особорювання в монастирi в с. Дермань, а потiм в церквi проводив службу.

Вчора був підтверджений перший випадок коронавірусу на Здолбунівщині у ієромонаха московської церкви, що служив у Дерманському жіночому монастирі, родом з с. Новосілки. І тут є два нюанси. Перший це те що священник, котрий рухається з однієї крайньої точки району до іншої, будучи у контакті з сотнями різних людей, часто незнайомих, міг запустити десятки алгоритмів поширення вірусу, котрі не можна прорахувати.

Інший не менш важливий фактор, це те що священних належить до кліру московської церкви, котра з початку карантину показово ігнорує і саботує усі дії органів влади, котрі замість дистанціювання навпаки організовували масові заходи без дотримання будь-яких засобів захисту. Про це раніше багато писали у місцевих ЗМІ, а також місцеві депутати та активісти Антон Українець, Олексій Козачок належної реакції ні від районного штабу ні від правоохоронних органів на таку підривну роботу московської церкви (принаймні у публічному просторі) не було. М'якотілість і потурання з боку органів державної влади до первинних структур держави агресора у нашому районі уже в найближчий тиждень може обернутися справжньою катастрофою для усіх без винятку мешканців району не залежно від релігійної чи електоральної приналежності, посади чи способу життя. Чи можна це якось виправити? і які заходи варто вжити на Здолбунівщині?

Окрім встановлення кола контактних осіб, тести варто зробити для усього кліру та причту, активних вірян московської церкви у районі, а це тисяча осіб, я вже мовчу про самоізоляцію. Органами поліції мають бути складені протоколи на підставі відкритих даних, початі адміністративні і якщо це передбачає закон то й кримінальні провадження проти посадових осіб у єпархії МП за ігнорування карантину, плюс СБУ перевірити на предмет координації таких дій з боку ФСБ РФ. Прошу депутата від нашого округу Олександр Аліксійчук взяти це під особистий контроль.