"Епоха Ляшка" на Рівненщині закінчилася?

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Фото asn.in.ua

Нетривала епоха Олега Ляшка на Рівненщині, схоже, закінчилася – а розпочалася гегемонія пропрезидентської партії. Саме так можна продовжити заголовок після подій на сесії Рівненської обласної ради, 11 березня.

Протеже лідера «Радикальної партії» зняли. З одного боку – обласні обранці на противагу своїй поведінці чотири місяці тому показали характер. Тепер вже їх точно ніхто не назве безхребетними. А з іншого – знову таємні домовленості, знову «договорняки».

Зліва направо - Андрій Лозовий, Олександр Ширяєв, Олег Ляшко, Володимир Ковальчук

Про такий розвиток подій із журналістів мало хто здогадувався. Заява депутата «Конкретних справ» Богдана Файфури викликала неабияке здивування, хоча, звісно, передумови для цього були. Згадати хоча б наростання конфронтації між депутатами «БПП» та оточенням «радикального» голови. На кожній комісії між Володимиром Ковальчуком та Михайлом Кирилловим (колишнім головою облради, а нині депутатом від «БПП») виникали суперечки.

На останньому із засідань ледь не дійшло до бійки. На президію облради прийшов екс-депутат Рівнеради та екс-кандидат від «Радикальної партії» Олександр Лащук та виступив зі звинуваченнями на адресу Кириллова, назвавши його «фсбшником». Той не стримався та викликав Лащука у спортзал – для з’ясування стосунків. 

- Скажіть, це ваша заготовка? – запитав Кириллов у Володимира Ковальчука. 

Крім того у депутатів виникали й інші питання - зокрема щодо розширення чисельності апарату облради, яке провокувало багато дискусій.  «МИ ХОЧЕМО ЗОСЕРЕДИТИ ВСЕ В ОДНИХ РУКАХ», - В ОБЛРАДІ ПОЯСНИЛИ ЗБІЛЬШЕННЯ ЧИСЕЛЬНОСТІ АПАРАТУ

І вже сьогодні ми мали змогу побачити апогей цих внутрішньополітичних протистоянь – чітко прослідковувався конфлікт між Кирилловим-Благодирем та Ковальчуком-«Радикальною партією». Взаємні звинувачення, крики та образи.

Зрештою, коли депутат облради від «БПП» Юрій Благодир напряму почав вимагати винести питання про висловлення недовіри голові облради, то Володимир Ковальчук почав пригадувати йому Януковича. Це чи не останній аргумент, який можна пред’явити Благодиру.

Під суцільні крики (а в залі були присутні й люди, які заявляли про «реванш банди Януковича») працювати було неможливо.

Володимир Ковальчук востаннє у якості голови облради виніс питання на голосування – щодо затвердження порядку денного. Однак, його не підтримали. Після чого він заявив, що закриває сесію…

Сьогоднішня сесія. Хронологія подій

Журналісти йшли на пленарне засідання сесії Рівненської обласної ради, не сподіваючись на відставку голови. З цим, мабуть, і було пов’язане затягування початку засідання.  

У залі був присутній народний депутат Андрій Лозовий. Нардеп часто приїжджає на сесії облради, аби поспостерігати за роботою Володимира Ковальчука

Тож тепер – відчуваючи небезпеку Лозовий знову ж таки почав бігати та домовлятися з головами фракцій.

Сесія ніяк не могла розпочатися. І вже тоді можна було припустити, що щось відбудеться. З майже 40-хвилинним запізненням засідання таки розпочалося. Спеціально на сесію завітав голова Рівненської ОДА – Віталій Чугунніков, якого й на робочому місці рідко знайдеш.

Не було хіба що підтримки з Верховної Ради, коли Володимира Ковальчука обирали головою.

Депутати заспівали Гімн і здавалося б робота піде у звичному руслі – адже у порядку денному було близько 60 питань. Однак, раптом депутат від партії «Конкретних справ» оголошує заяву щодо висловлення недовіри Володимиру Ковальчуку. Він каже, що під зверненням підписалося 22 депутати та вимагає включити питання до порядку денного, а потім за нього проголосувати.

У повітрі запахло смаженим. За колегу Ковальчука заступається «радикал» Сергій Свисталюк. Слово йому давали по кілька разів, через що обурювалися інші депутати. Свисталюк постійно наголошував, що винесення питання суперечить процедурі та законодавству. Він апелював до закону про доступ до публічної інформації, мовляв, рішення має оприлюднюватися за 20 днів.

Вже через кілька хвилин після того, як Файфура передав звернення секретаріату облради, Ковальчук оголошує аж 30-хвилинну перерву. Йде до нарадчої кімнати, а за ним – Андрій Лозовий.

Всі знаходилися в очікуванні. Депутати ж використовували цей час для своїх перемовин. Під час перерви журналіст порталу «ЧаРівне.інфо» поцікавився у першого заступника голови облради Миколи Драганчука, чи готова його фракція («Батьківщини») голосувати за недовіру.

Драганчук запевнив, що кожне рішення депутата від «Батьківщини» прийматиметься особисто, наголосивши на тому, що настрої всередині фракції були неоднозначними.

Окрім цього Драганчук розповів, що фракція «Свободи» дещо змінила свої орієнтири – якщо раніше «свободівці» перебували в умовній коаліції з «РПЛ» та «УКРОПом», то нині – знаходяться ближче до пропрезидентської сили. Тому питання щодо відставки Ковальчука виглядало ймовірнішим.

На фото "свободівці" Володимир Валявка та Олексій Бучинський

І коли голова облради повернувся з наради, то ситуація загострилася ще більше – присутні перейшли на крик.

Богдан Файфура далі вимагав винести питання щодо відставки голови на голосування. До нього доєднався також Юрій Благодир. Володимир Ковальчук не чув, або робив вигляд, що не чув депутатів. Декількох він взагалі проігнорував.

Проте найстарший депутат облради Валентин Крока слово отримав. Він зазначив, що порушення у тому, що пропозицію Файфури винесуть на голосування, немає.

На фото Володимир Ковальчук

Тим не менш Володимир Ковальчук твердо стояв на своєму – рішення не відповідає законодавству, а тому голосуватися не буде.

Опісля виступив побратим Ковальчука – Андрій Лозовий, який, очевидно, хотів відвернути увагу від відставки голови, згадавши Надію Савченко. 26-річний нардеп вирішив влаштувати лікбез для обласних депутатів:

- Щодо першого питання. Хотів би вас проінформувати. Тут в залі багато досвідчених людей, немало депутатів минулих скликань. Думаю, не в одній облраді стільки немає. Ви всі знаєте про те, що закон, який приймається пізніше, йому не може суперечити закон, який приймається раніше, а тим більше, якщо це зафіксовано у прикінцевих положеннях, - пояснив Лозовий. – Закон про статус депутатів місцевих рад прийнятий у липні 2002 року. Закон про доступ до публічної інформації був прийнятий у 2011 році. У прикінцевих положеннях цього закону чітко вказано, що закон про статус депутатів місцевих рад не може йому суперечити. І дуже прикро було, що замість порозуміння у нас знову виникають якісь суперечки, які наближають нас до хаосу і бардака тоді, коли в країні треба братися за руки і наводити порядок. А коли такими питаннями – відверто інтригантськими, юридично безграмотними, недолугими – зривають розгляд по Надії Савченко, то це великий сором нам.

Проте промова Лозового та апелювання депутатів-«радикалів» не вплинули на настрої тих, хто хотів відставки голови. Відбулася гостра перепалка між головою облради та депутатом Благодирем, під час якої перший згадав колишньому «регіоналу» перебування у Верховній Раді.

Далі до трибуни вийшов найбільш голосний депутат Рівненської облради - Микола Кучерук. Наголосив, що ні до кого не звертається, а закликає до здорового глузду. Кому саме адресував свої слова обласний обранець зрозуміли не всі:

- Не будьте яценюками, не хватайтеся за крісла. Виходьте до людей та говоріть, що ви будете робити. Зараз я дивлюся на те, як грають в пінг-понг. Я не допущу, щоб в Рівненській області був бардак! Ви робите хаос! Я звертаюся до здорового глузду – давайте не будемо гратися! – закликав Кучерук.

На фото Микола Кучерук та Андрій Лозовий

Втім, настрої ці слова не вгамували. Ковальчук востаннє в якості головуючого вніс на голосування питання щодо затвердження порядку денного. Депутати його завалили. Голова облради встав та пішов, заявивши, що порушувати законодавство не хоче, а тому закриває сесію.

Однак, депутати розходитися й не думали. Далі сесію вів перший заступник голови – Микола Драганчук. Першим питанням внесли якраз висловлення недовіри відсутньому Володимиру Ковальчуку.

Тут на авансцену вийшов екс-депутат Рівнеради Олександр Лащук, який почав доводити свою позицію щодо ненависного йому Михайла Кириллова. Лащука майже ніхто не слухав, як і депутата-«радикала» Олександра Ширяєва.

Було обрано лічильну комісію та проголосовано внесення питання щодо відставки голови облради. У залі почали встановлювати кабінку для таємного голосування.

У тому, що Ковальчука знімуть – вже ніхто не сумнівався. З трибуни помічник Андрія Лозового Владислав Каменца намагався звинуватити представників «БПП» в корупції, можливо, таким чином якось вплинувши на хід голосування. 

Зокрема Каменца заявив, що відставка голови була зрежисована двома людьми – Михайлом Кирилловим та Юрієм Благодирем.

Втім, на голосуванні це не відзначилося – 42 голоси за відставку, 44 – за рішення в цілому. Після чого фракція «БПП» запропонувала єдиного кандидата – керуючого апарату ОДА Олександра Корнійчука.

Довіру Корнійчуку висловили 44 депутати. Відтепер при владі - дві людини від БПП "Солідарність": голова ОДА (та депутат облради) Віталій Чугунніков та Олександр Корнійчук. 

Хто такий Корнійчук?

У громадському колі Олександра Корнійчука знають, але не всі. Пропонуємо для ознайомлення відомості з його біографії. До цього часу Корнійчук очолював апарат Рівненської ОДА. Є скептики, які висловлюють те, що новий голова є рівноцінною заміною Володимиру Ковальчуку, однак, прихильники заявляють протилежне.

Біографія: 

Народився 27 квітня 1981 року в м. Полонне Хмельницької області.

Освіта повна вища. У 2004 році закінчив Національний університет "Острозька академія" за спеціальністю документознавство та інформаційна діяльність з присвоєнням кваліфікації інформаційного аналітика.

У 2011 році здобув ступінь кандидата наук з державного управління у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Досвід управлінської діяльності набував працюючи з 2006 по 2010 рік на посаді першого заступника міського голови виконкому Острозької міської ради,

З 2012 року - помічник народного депутата України на громадських засадах.
У 2012 – 2014 роках – очолював приватне підприємство "Острог-Ресурс".
З 10 листопада 2014 року розпорядженням голови облдержадміністрації № 296-к призначений керівником апарату Рівненської облдержадміністрації.

У 2002 – 2006 роках – депутат Острозької міської ради.
У 2006 – 2010 роках – депутат Рівненської обласної ради.
З 2010 року – депутат Острозької міської ради.

До Рівненської облради обраний по виборчому округу №52 від БПП "Солідарність".

Разом з тим, не треба виключати прагнення сатисфакції «Радикальної партії» - від імені Олега Ляшко у мережі Фейсбук оприлюднений пост, в якому йдеться про те, що «РПЛ» має намір подавати до суду, щоб оскаржити сьогоднішнє голосування депутатів Рівненської обласної ради. 

 

 

 

Денис ГРИЩУК