Ексголову Рокитнівської РДА судитимуть за шахрайство в особливо великих розмірах

Новини Рівного - ЧаРівне.info

До суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього голови Рокитнівської районної державної адміністрації Рівненської області. Він обвинувачується у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство) в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Головного слідчого управлінням Державного бюро розслідувань.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовець для надання в оренду земельних ділянок площею близько 487 га місцевими сільрадами зажадав від потерпілого сплатити йому по 230 доларів США за кожен гектар.

При цьому посадовець не мав права надавати землю в оренду, адже з січня 2019 року надання земельних ділянок не входить до повноважень райдержадміністрацій.

Слідчі ДБР задокументували факт одержання посадовцем 110 400 доларів США

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснював Офіс Генерального прокурора. Оперативний супровід - Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України. 

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.