Дворецька, Курчатова та Північний: у Рівному вивчали питання незаконних будівництв

Новини Рівного - ЧаРівне.info

На черговому засіданні тимчасової депутатської комісії з вивчення питання забудови Рівного розглядали кілька об’єктів: на вул. Дворецькій, 38, Курчатова, 6а, Мельника (поблизу парку Просвіти), Кн. Володимира, 35.

В усіх випадках комісія дала свої рекомендації: головний принцип - якщо комісія зафіксувала порушення  будівельного законодавства - забудовнику доведеться їх усунути.

Як розповідає секретар Рівнеради Віктор Шакирзян іноді порушення виникають через непоінформованість, але здебільшого – через свідоме нехтування буквою закону. Як приклад наводить  будову на вул. Дворецькій, 38. Цей випадок члени комісії розглядають уже втретє.

За цією адресою рівнянин Антон Ільчук має присадибну ділянку, де на місці старої хати почав нову будову. Він звернулася до управління містобудування та архітектури за будівельним паспортом, який передбачає зведення споруди площею до 500 квадратних метрів. Коли на місце виїхала комісія, то виявила, що об’єкт значно перевищує параметри будівельного паспорта. Замість двох поверхів із мансардою, на ділянці вже зараз є триповерхова споруда з цоколем. Власнику на це вказали. Він пообіцяв призупинити будівництво до моменту поки комісія не вирішить, як вирішити цю ситуацію.

- Чоловік слова не дотримав і продовжив будівництво, почав встановлювати дах. Коли йому вказали на обман, забудовник почав розповідати, що почав монтаж накриття «бо стіни заливало». Коли його запитали чому нібито індивідуальний будинок всередині поділений на квартири, чоловік став розповідати про своїх 7 дітей, кожному з яких він прагне дати окреме помешкання. Коли вже не мав «аргументів» для виправдання порушень, то сказав, що переоформить документи і ще запропонував «спокутувати» свої огріхи «допомогою для міської лікарні». Однак, члени комісії на це не погодилися. Наголосивши, що діяти слід у рамках законодавства. - розповідає Віктор Шакирзян.


Виникли запитання у членів комісії і до будівництва за адресою Курчатова 6а. Тут у невеликому дворі між багатоквартирними будинками задумали звести ще одну багатоповерхівку. Уже навіть почали копати котлован. Однак, сусіди забили на сполох. Розібравшись із документами, комісія рекомендувала забудовнику привести ділянку в попередній вигляд (встановити загорожу і засипати котлован). Тим часом депутати спільно з юристами вирішуватимуть як діяти з орендарем названої землі.

Ще одна зустріч відбулась із забудовником житлового масиву «Північний». Заслухали і забудовника, що має намір спорудити торговельний центр поруч з парком Просвіти

Додамо, що на вулиці Андрія Мельника у Рівному поруч із парком Просвіти почалися підготовчі роботи щодо будівництва багатоквартирного  будинку. Мешканці навколишніх будинків вийшли на протест. 

Натомість члени депутатської комісії вивчили документи від забудовника і дійшли висновку, що порушення закону нема. Відтак, як розповідає секретар Рівнеради Віктор Шакирзян, забудовнику надано рекомендації порозумітися із місцевими жителями.

Діалог між забудовником та рівнянами має відбутись наступного тижня. Окрім цього сюди запросили ще й депутатів, які представляють даний виборчий округ.

За документами, які ми маємо забудовник нічого не порушує, тож має право будувати. Наступного тижня проведемо спільну зустріч з мешканцями ата сподіваюсь знайдемо вирішення проблеми. - наголошує секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.- Окрім цього, на засіданні комісії ми розглянули  питання добудови житлового комплексу «Рівненська брама». Депутати погодилися зустрітися з новим забудовником та рівнянами, які придбали квартири в ЖК вже після 20 квітня.Наша депутатська комісія працює вже три місяці. Ми ретельно розглядаємо не лише скарги, а й вивчаємо, які шпарини використовуються недобросовісними забудовниками, аби  раз і назавжди прикрити можливісті для зловживань у сфері будівництва.