Досвід мам: як працюють дитсадки у сусідніх містах з м. Рівне

Новини Рівного - ЧаРівне.info
Фото ілюстративне susidy.city

У Рівному міська влада дала дозвіл на відновлення роботи дошкільних закладів освіти. З 20 липня  дитячі садочки запрацюють у тестовому режимі.  В кожному садку працюватиме від однієї до трьох груп. Ясла поки що не діятимуть. У кожній групі зможе бути не більше як 15 дітей одночасно.

Прийом дітей відбуватиметься на вулиці.  

Обов’язкова умова – дотримання дистанції, тому буде застосований інший алгоритм розміщення дітей у приміщеннях і на вулиці. Це означає, що спати малюків кластимуть через одне-два ліжечка, під час харчування вони сидітимуть за столами на певній відстані. Буде зроблений наголос на максимальному перебуванні на свіжому повітрі (уже зроблено маркування на майданчиках для дотримання дистанції), приміщення провітрюватимуться і прибиратимуться частіше, ніж раніше. З груп приберуть килими та м’які іграшки, як і вимагає МОЗ.

Як працють садки у інших містах України, ми розпитали батьків із декількох регіонів.

Аліна Іванцова, мешканка м. Вінниця:

- Наш садочок "Дельфін" працює з першого дня послаблення карантину. Вхід на територію в масках, в будівлю батькам вхід заборонений. Кожний ранок діткам перевіряють температуру.

Дошкільні заклади в Тернополі відновили роботу з 1 червня. 

Ольга Куницька, тернополянка:

Наскільки я знаю працівникам дитсадків було проведено експрес-тестування на коронавірус. У кожному садочку закріплена медсестра, яка щодня проводитить температурний скринінг дітям та вихователям та слідкує впродовж дня за станом здоров’я дітей. Ми приводимо дітей на вулицю, там їх зустрічають вихователі. 

Наталя Мороз, жителька Луцька:

Вимірюють температуру у діток і дорослих вихователі, коли приводиш дитину, а потім і медсестра. Вхід на територію садочка батькам заборонений: коли приводиш маля - телефонуєш виховательці, вона приходить і забирає біля воріт. Забирають з садочка так же.  Після сніданку до 13:00 діти весь час на вулиці. Після сну і «вечері» - теж на вулиці. Вихователі кажуть, що діти між собою мало контактують, бо вони теж стежать за дистанцією, але ж то дітки - що їм там ті розмови про карантин :) Просять, щоб кількість дітей у групі не перевищувала 10.

Батьків, які не працюють і мають можливість лишитись вдома, просять не водити до садка. Батькам наголосили, щоб дітки не приносили з собою ніяких іграшок - лише окремі чисті аркуші паперу (навіть не альбоми), фломастери чи олівці та все має бути складене у пластикову папку. Батьки і вихователі у масках)

Яна Самбурова, м. Київ

Садочок після карантину закрили на ремонт ( ще з 30.05). Відкривати будуть з 13.07. Нас попереджали, щоб батьки приводили діток лише до садочка і вихователі забирали їх на вулиці. І так само  будемо забирати. Батькам обов'язково бути в масках. також планувалось , що у кожної групи буде свій час, коли приводити і забирати діток, щоб не перетиналися між собою ні батьки, ні діти. Як буде в дійсності, ще не знаю.