Юні рівненські кінозірки привезли нагороди з міжнародного медіафестивалю (фото, відео)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Дитячі медіастудії Рівного отримали найвищі нагороди на Міжнародному медіафестивалі «Дитятко», який відбувався з 6 по 9 вересня у Харкові. 

У фестивалі взяло участь 1245 авторів з 96 країн світу, які презентували півтори тисячі конкурсних робіт. Роботи учасників змагалися за перемогу у 16 номінаціях. У списку номінацій повнометражні та короткометражні фільми, художні, документальні, анімаційні, краща телеробота дитячої студії, кращий анімаційний фільм, а також кращий блогер «Дитятко.Like» та нагороди від окремих членів журі.

Як розповіла журналістам ЧаРівне.інфо співорганізаторка Медіа-школи для дітей та підлітків та мама однієї з учасниць фестивалю Руслана Броновицька, для дітей там влаштували неймовірне свято та зустріли їх як справжніх кінозірок. Окрім того, що учасники жили у 5-зірковому готелі зі СПА, до церемонії нагородження діти їхали на лімузині, йшли червоною доріжкою через коридор фанатів та журналістів. 

З Рівного до Харкова на урочисту частину поїхали семеро дітей із трьох медіастудій: Медіа-школи для дітей та підлітків, студія художньої анімації "Мультикідс" і студії "Медіа для дітей" від ГО Нація талантів. Роботи усіх цих студій були відібрані у фінал.

Рівняни отримали перемогли у таких номінаціях:

  • у номінації «Соціальна реклама дитячої студії» перемогла робота ГО «Нація Талантів» - «Вивчіть кілька фраз жестовою мовою» (проект «Можливості без меж»);
  • - у номінації «Разом ми сила» робота «Медіа-школи для дітей та підлітків» - «Садиба Валевських (Ленкевичів)» отримала нагороду Почесного консульства Азербайджанської республіки у м. Харків.

Спеціальний приз журі отримав філософський мультик «Твоя Галактика не єдина» Мілени Гудилко, студії з Рівного «Мульти Кідс». Ця робота була оцінена журі з усіх конкурсних 156 робіт. 

- Торік ми побачили рекламу, що у Рівному відкривається студія художньої анімації, захотіли спробувати. Ми почали займатись під керівництвом очільниці студії Юлії Півторак. Це перший Міленин мультик, який вона створила. Коли діти визначались з тематикою майбутніх мультиків, Мілена виявила бажання малювати космос, але згодом до цієї ідеї додався ще й філософський посил. Надихнув її на це "Маленький принц", якого вона перечитала вже тричі українською мовою та один раз німецькою. Це твір, який багато чому в Мілениному житті посприяв. Взагалі ми дуже вдячні Юлі Півторак, що вона створила таку студію. До речі, це не тільки перший мультик Мілени, а й одна з перших робіт студії, - розповідає мама дівчинки Руслана Броновицька.  

До речі, роботу юної рівнянки оцінив і відомий журналіст Андрій Куликом. Він був одним з членів журі та зауважив, що круто, коли дитина в 10 років бере на себе відповідальність за всю Галактику. До речі, саме ініціативу Андрія Куликова висунути Міленину роботу на перемогу підтримало журі. 

- Наша студія молода, нам лише рік, але ми не лише вчимо дітей анімувати, ай активно беремо учать у конкурсах і фестивалях, аби додатково мотивувати дітей до творчості. Зараз ми чекаємо результатів ще двох міжнародних конкурсів, в яких беруть участь роботи вихованців нашої студії, - зазначила керівниця студіі  художньої анімації "Мульти Кідс" Юлія Півторак. 

Це вже не перша перемога Мілени Гудилко на цьому фестивалі. Торік вона стала кращий блогером. А цього року цю номінацію взяла теж рівнянка Маргарита Ковтунець із роботою «Фестиваль автентичної кухні «Мацик».

- В дитинстві я боялася коли голосно звучало моє ім'я та прізвище, бо зазвичай у такий спосіб мене викликали до дошки у школі. Нині часи змінилися - наші діти часто дуже очікують, щоб на сцені прозвучало саме їхнє ім'я, назва їх роботи, назва нашої студії, організації чи просто наше місто, - каже мама Маргарити Олена Семенович. 

Як розповідають юні учасники фестивалю, такі перемоги надихають ще більше працювати та розвиватись у сфері медіа. Діти дуже втішені поїздкою та вже мають плани для участі у фестивалі наступного року.