Дитина без автокрісла: коли та кого штрафуватимуть рівненські патрульні за новим законом (відео)

Новини Рівного - ЧаРівне.info
Головне фото - ілюстративне

Відсьогодні в Україні набуває чинності закон, який вводить штрафи за перевезення дітей без автокрісел. 

Тепер водії, у автівках який перебуватимуть діти до 12 років та зріст яких становить менше 145 сантиметрів, змушені будуть заплатити штраф у розмірі 510 гривень (30 неоподатковуваних мінімумів доходів). Повторне порушення протягом року буде коштувати 50 неоподатковуваних мінімумів доходів - 850 гривень. 

У патрульній поліції Рівненської області розповіли про особливості нововведень та продемонстрували, як виглядають та кріпляться автокрісла для різних вікових категорій. 

Протягом першого тижня дії закону у поліції обіцяють не штрафувати, а проводити бесіди з водіями з приводу безпечного перевезення дітей. 

- Звичайно, спочатку ми лояльно будемо ставитися до водіїв. Будемо інформувати, щоб водії розуміли, що нестимуть таку відповідальність, аби їм це не було несподіванкою, - зазначили у патрульній поліції. 

З приводу таксистів, які, нагадаємо, відмовляються визнавати нові поправки до закону, у патрульній поліції заявили, що закон один для усіх, тому таксистів штрафуватимуть на загальних підставах. Винятком є лише громадський транспорт (тролейбуси, маршрутки) 

Читайте також: У Рівному за таксі з дитячим автокріслом вимагають доплату

Зазначимо, що у автокріслі дітей можна перевозити як на задньому сидінні, такі і на передньому. У другому випадку лиш варто вимикати подушки безпеки. 

У патрульній поліції Рівненщини продемонстували три види авокрісел для різних вікових категорій. 

- Деякі батьки вважають, що вони міцно тримають дитину на руках і їй нічого не загрожує. Це не так, бо як стверджують дослідники, якщо вдатися до екстренного гальмування при швидкості 50 кілометрів на годину, вага дитини збільшується приблизно у 30 разів і втримати її тоді дуже важко. Варто також врахувати, що якщо дитина починає в машині рух під час зіткнення, вона може травмуватись як об панель автомобіля, так і об сидання та навіть дорослого, який тримав дитину, - зауважив старший лейтенант поліції Микола Петльовський .  

Читайте також: Автокрісла для рівнян: як правильно обрати захист для дитини?