«Дихати без поліетилену»: неподалік Рівного зняли вражаючу фотосесію

Новини Рівного - ЧаРівне.info

«Дихати… Дихати без поліетилену довкола та всередині…», - так підписала свої нещодавні роботи фотографка з Рівного Даша Гаврюсєва. На світлинах молода рівнянка Оля Корсюк, яка повністю окутана поліетиленом і задихається під ним.

Ідеєю створення цієї роботи Даша Гаврюсєва поділилася з кореспонденткою порталу «ЧаРівне.інфо».

- «40 кілограмів поліетиленових мішків у шлунку кита», - від прочитаної статті побігли мурашки по шкірі, а в голові, як завжди, з’явився образ. Образ дівчинки, що як наша планета задихається від поліетиленового мотлоху. Локація спала на думку одразу: фосфогіпсові терикони, безлюдні, космічні. А далі думки, кого ж зняти? Хто переймається? Хто веде боротьбу за екосистему міста? Є люди, котрих зустрічаєш на вулицях рідненького і виділяєш, обіцяєш собі, що колись познімаєш їх обов’язково, в голові записуєш до списку «Надзвичайні люди». У переліку особливих була Оля Корсюк, яка ідеально підходила під вимоги фотосету))) Сміливиця одразу погодилася на ідею, казкових 2 години і образ, котрий сидів в голові втілився. Надіюся, це надихнуло людей придбати екоторбинку, пляшку для води, відмовитися від пакету, - розповіла Даша.

Сьогодні, 3-го липня - Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів. Власним ставленням до використання поліетилену ми також поцікавилися у головної героїні цієї тематичної фотосесії, рівнянки Олі Корсюк:

- Всесвітній день без поліетилену - це не день, який вирішить проблему забруднення планети, всесвіту чи особисто організму людини. Це день, який приверне увагу людини до існування цієї проблеми. Споживаючи напої та їжу із одноразової пластикової тари, ми впускаємо до свого організму маленькі частинки такого матеріалу. Наш організм - не сміттєпереробний завод, тому накопичує це. Результати зрозумілі. В океанах утворюються цілі плаваючі пластикові острови. Результати відомі. Тварини, добуваючи їжу - заковтують те одноразове, що ми використали. Результати відомі. Людина має купу ресурсу на використання багаторазових природніх матеріалів: метал, скло, папір, деревина, інше рослинне волокно. Все це або підлягає подальшій багаторазовій переробці або багаторазовому використанню.

Читайте також: Майже 6 років без м’яса та риби: чому молода рівнянка вирішила стати вегетаріанкою (ІНТЕРВ’Ю)