Десятикласниця з Рівного увійшла до 20-ки учасників філософського проєкту «Обрії майбутнього 7.0»

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Цьогоріч однією з учасників «Обріїв майбутнього» стала Карина Степанович. Загалом 10 дівчат та 10 хлопців стали учасниками цього проєкту – філософського семінару для підлітків 14-16 років, який втілюють Klitschko Foundation та Аспен Інститут Київ.

Кожен учасник отримав збірку текстів для підготовки до семінару. Серед філософів Рене Декарт, Томас Гоббс, Ешлі Венс, Антон Чехов тощо. Протягом проєкту учасники обговорювали ці тексти у форматі діалогу, ділились своїми думками, відстоювали свої точки зору. І хоча авторами текстів були мислителі різних віків, але у них підлітки знаходили відповіді на актуальні питання, визначались із траєкторіями свого розвитку – професійного та особистісного, ставили нові цілі перед собою, розивали навички креативного, критичного та аналітичного мислення, вчились ораторському мистецтву та командній роботі. Упродовж п’яти днів учасники розглядали такі теми:

  • творчий розум;

  • людина та суспільство;

  • простори спілкування;

  • знання – це сила;

  • гідне та щасливе життя. 

Також підлітки мали можливість поспілкуватися з гостею – Катериною Крук, менеджеркою Facebook із публічної політики – послухати історію її життєвого шляху та поради.

Учасниця проєкту розповідає про свою участь: «Про «Обрії майбутнього» я дізналася зі сторінок Klitschko Foundation. І з впевненістю можу сказати, що проєкт став для мене повним особистісним перезавантаженням та приніс у моє життя масу позитивних змін. Я нарешті знайшла друзів та однодумців, які поділяють зі мною спільні цінності та готові змінювати наш світ на краще. Завдяки проєкту у мене з’явилось ще більше мотивації навчатись, а сама філософія «Обріїв майбутнього» відкрила мені небачені раніше можливості та шляхи. Я здобула потрібну впевненість у собі та частинку натхнення, аби розвиватись далі та творити позитивні зміни в нашій країні».

Хоч філософський семінар закінчився, але перед учасниками та учасницями попереду є дуже відповідальне та цікаве завдання – протягом квітня втілити власні локальні проєкти для однолітків. Тож, незабаром підлітки по всій Україні зможуть доєднатися до філософських онлайн-семінарів від випускників проєкту.

Для довідки: Klitschko Foundation – благодійна організація, що розвиває громадянське суспільство в Україні. Через неформальну освіту підлітки і молодь опановують навички XXI століття, впроваджують здоровий спосіб життя, стають екологічно свідомими, вчаться проєктного підходу у житті, навчанні та у майбутній професії. Випускники проєктів організовують освітні заходи для однолітків та колег, таким чином стають амбасадорами змін у своїх громадах.

Аспен Інститут Київ – українська позапартійна громадська спілка, що підтримує становлення ціннісно-орієнтованого лідерства, сприяє розвитку культури діалогу та створює можливості для обміну ідеями. На виконання своєї місії Аспен Інститут Київ залучає до діалогу лідерів  бізнесу, державного врядування, представників академічної спільноти, медіа, культурних проектів та громадянського суспільства.