Більше 90 прикладів за 8 хвилин: хлопці з Рівного вражають своїми математичними здібностями (Фото, відео)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

13-річний Дмитро Газицький, 8-річний Нікіта Опанасюк та 11-річний Антон Процюк з Рівного тріумфували на Всесвітній Олімпіаді з ментальної арифметики у Туреччині.

Хлопці вибороли два перші та одне друге місця відповідно у своїх вікових категоріях.

Ментальна арифметика – японська методика усної лічби. Діти вчаться рахувати за допомогою спеціальних рахівничок – «абакусів».

Абакуси

- Суть методики полягає в тому, що з часом, навчившись рахувати за допомогою рахівниці, діти переносять всі правила на уявну рахівничку і рахують уявно. За рахунок того, що методика побудована на складі числа 5 і 10 це можна робити дуже швидко, - пояснює представниця Всеукраїнської спілки ментальної арифметики в Рівному Юлія Семенюк.

На цьогорічній Олімпіаді в Туреччині за 8 хвилин хлопці порахували понад 90 прикладів різної складності. За словами пані Юлії, це дуже багато.

Сама Олімпіада була поділена на дві частини. Спочатку учні рахували за допомогою абакусів, а вже потім ментально. На кожен етап давалося по 4 хвилини.

- Без спеціальних тренувань, на жаль, такого результату дитина не може показати. Заняття цією методикою дає розвиток обох півкуль мозку – лівої і правої одночасно, встановлює стійкі нейронні зв’язки між півкулями, внаслідок чого в дитини розвивається концентрація уваги, покращується пам’ять, логіко-математичний інтелект, швидкість реакції, думки, мислення, наочно-образне мислення – так звана фотографічна пам’ять, прививається любов до математики, - додає Юлія Семнюк.

Свої вміння хлопці залюбки продемонстрували на камери рівненським журналістам. Спеціальна програма на телефоні генерує приклади і озвучує, скільки потрібно додати чи відняти. Це дійсно вражаюче!