Били струмом та не дозволяли спати: Карпюк розповів про тортури у російській в`язниці

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Звільнений з російського полону рівнянин Микола Карпюк розповів про тортури у російській в'язниці. Про це він розповів в ефірі телеканалу ATR

За словами Карпюка, на в'язнів одягали целофанований пакет, перемотували скотчем та перевозили до іншого приміщення для катувань. 

- Клема до пальця правох ноги, клема до пальця правої руки, або інших частин тіла, і починає йти електричний струм, з різними періодами - ривками, потім протягом певного часу, - говорить колишній в'язень Кремля. 

Крім того, за його словами, бранцям протягом ночі не давали спати. 

- Тільки починаєш закривати очі, оці менти, які міняються кожні дві години, говорять тобі "Не спать! Не спать!".

Микола Карпюк каже, що проти іншого політв'язня Станіслава Клиха застосовувалися ще жорсткіші тортури. 

- Його заводили в камеру, прив'язували за спину браслетами до ліжка, ставили на коліна і цілу ніч не давали спати. Кричали "На коліна!", не дозволяли рухатись, - розповідає Карпюк. За його словами, він не чув, як допитували Клиха, але чув, як привозили з тортур інших в'язнів. 

- Нещасний просто стогне і просить "Я підпишу вам все, але дайте мені поспати". 

Бранець говорить, що його катували 4 ночі поспіль, на п'яту ніч припинили. Але в ту ніч він втратив свідомість. На шосту добу, коли прийшов у свідомість, то опинився у камері. 

Окрім того тюремники застосували психотропні засоби. Карпюк розповів, що йому також давали психотропи. Також політв'язень каже, що на суді Станіслав Клих показав йому дуже чітко вирізаний шрам та сказав, що йому туди вставляли чіп. 

- Коли вийшов зі стану марення, то думав, що і мені вставили чіп. Я обстежив все своє тіло, думав, що це галюцинації. Але коли мені Станіслав сказав, що йому вставляли чіп, то зрозумів, що коли я був в стані марення, розмова ментів про це велася, - говорить звільнений бранець. 

Такі "чіпи", за словами Карпюка, вставляли, щоб викликати у людини панічний страх. 

Нагадаємо, 7 вересня відбувся обмін між Україною та Росією за формулою "35 на 35". Серед звільнених українців - рівнянин Микола Карпюк, який був засуджений в РФ ло 22, 5 років ув'язнення за те, що він нібито брав участь у Першій чеченській війні у 1990-их роках. 

Про тортури у в`язниці та найближчі плани: звільнений з російського полону рівнянин Микола Карпюк розповів про перші враження після повернення в Україну (відео)

Російська правозахисна організація «Меморіал» визнала Миколу Карпюка разом зі Станіславом Клихом політв'язнями. 

У Рівному Миколі Карпюку присвоїли відзнаку «За заслуги перед містом» I ступеня. Наступного року політв’язень стане почесним громадянином міста.