Бейбі-бокс чи гроші: думки рівненських матусь, які так і не отримали "пакунків малюка"

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Малюків, які народились у 2020 році, так і не забезпечили обіцяним пакунком малюка. Для того, щоб виправити ситуацію, у Мінсоцполітики придумали компенсувати вартість бейбі-боксів грошима. 

Наразі в міністерстві розробили відповідний проєкт постанови. Більше про нього читайте у матеріалі: Замість бейбі-боксів - гроші: в міністерстві придумали альтернативу "пакункам малюка"

Журналісти порталу ЧаРівне.інфо запитали у рівненських матусь, які народили дітей цієї весни, щоб обрали вони: грошову виплату чи таки "пакунки малюка".

Мирослава Марцинкевич, народила у травні.

Я народила в травні. Зараз мені він вже неактуальний, оскільки більша частина речей, що там є вже або малі, або вже придбані. Тому мені краще отримати грошову компенсацію. За ті кошти можна буде купити дитині те, що потрібно саме зараз. 

Олена Бобровська, народила у квітні

Погоджуюсь, що пакунок не актуальний. Якщо мова йде про сертифікати, то це знову  треба чекати. Поки пройдуть усі тендерні процедури, бо це бюджетні кошти, ми знову чекатимемо не один місяць. А за кошти батьки куплять все необхідне, діти дуже швидко ростуть, і підгузки теж не дешеві!

Ірина, народила на початку травня. 

Я народила на початку травня, тому з бейбі-бокса нам нічого не знадобиться. Дещо вже давно купили, а деякі речі уже будуть малі. Звичайно, краще видати кошти для батьків. 

Ірина Ткачук, народила в кінці травня.

Звісно, краще кошти. Народила в кінці травня, теж все необхідне придбали, тому бокс втратив актуальність....

Лілія Герасимюк, народила в кінці червня. 

Нам грошова компенсація була б краще. Хоч ми і народилися в кінці червня, але більшість речей вже купили самостійно, тому частина вже не буде актуальна.

Наталія Дмитрук, народила в кінці квітня

Повністю згідна з попередніми мамами. Ми народилися в кінці квітня, нам сьогодні 3 місяці, однозначно, що речі та памперси для малюка вже просто не підійдуть по розміру, в решті вмісту також не вбачаю необхідності, оскільки вже все придбано. А грошова компенсація була б хорошою допомогою кожній родині, де росте немовля, адже все, що стосується дитинки потребує чималих затрат, ті самі памперси, дитяче харчування, одяг і т.д. Я повністю погоджуюсь на рахунок сертифікатів, бо там знову почнеться боротьба за тендери й батькам діток знову доведеться чекати не відомо скільки, але як показує практика, то декілька місяців.