"Батькам – садочки!": рівненські батьки хочуть, аби у місті запрацювали дитсадки

Новини Рівного - ЧаРівне.info
Фото ілюстративне 5.ua з акції під КабМіном

Батьки, які повертаються на роботу після послаблення карантину, хочуть, аби у Рівному відкрили дитячі садки. Нагадаємо, раніше міський голова Рівного Володимир Хомко розповів, доки не буде відповідної постанови Кабміну, дитсадки не відкриватимуть для прийому дітей. 

Вже завтра, 20 травня Кабінет міністрів України прийме  рішення по даті відкриття дошкільних дитячих установ, але робота дитсадків буде відновлена з урахуванням епідеміологічної ситуації в кожному регіоні. Сьогодні під будівлею КабМіну стартувала акція "Батькам – садочки!". Учасники прийшли з вимогою відкрити дошкільні навчально-виховні заклади. Ініціаторами акції виступають батьки, які втрачають дохід через неможливість поєднувати роботу та догляд за дітьми.

Зазначається, що водночас гострою є проблема у батьків дітей з особливими освітніми потребами, яким потрібна постійна корекція із залученням фахівців.

Журналісти "ЧаРівне.інфо" розпитали рівнян, чи  потрібне на їх думку відкриття дитсадків, та чи відвідуватимуть їх дітлахи дошкільні заклади після послаблення карантину.

Оксана Вільчинська, мама двох дітей:

Я за відкриття садків. Кожен має право на вибір: вести дитя і йти на роботу, чи вдома сидіти на карантині. Думаю, всі розуміють ризик.

На сьогоднішній день, особисто я, ще не готова ще віддати малого. Але і просидіти на карантині до вересня без садка - не зможу, оскільки, фінанси з неба не впадуть.

Анастасія Саванюкова, мама 3 дітей:

Садочки потрібно відкривати. Єдине, як на мене вимога, щоб діти були в масках цілком незрозуміла. Я проти цього. Не уявляю, як дитина має бути увесь день носити маску і для чого?

Світлана Станкевич, мама дитини з особливими потребами:

- Щотижня ми з сином відвідували корекційні заняття. Вже 2 місяці ми втрачаємо дорогоцінний час у реабілітації своїх дітей. І таких мам у Рівному чимало. Я дуже хочу, аби дитсадки нарешті запрацювали і ми, батьки мали змогу не лише вийти на роботу, а й допомогти дітям, які мають потреби у допомозі фахівців.

Надія Фінкевич, мама 1 дитини:

- Багато батьків почали працювати. Тому логічно, щоб дитсадки запрацювали. Батькам це буде суттєве полегшення, адже не потрібно буде думати, з ким і де залишити дитину.

Ілона Стасюк, мама 2 дітей:

Ми будемо  вдома, так як я з меншою дитиною у декретній відпустці. В першу чергу відкриття дитсадків потрібне тим батькам, які на роботі. Однак, якщо все буде нормально, планую з липня водити дитину у садок. Це також важливо для того, аби дитина була у колективі, навчалась.

Наталія Сікорська мама 3 дітей:

Якщо запрацють дитсадки - батьки зможуть заробити кошти, вийти на роботу. Ні для кого не секрет, що зараз багато хто з працючих батьків залишають старших дітей з меншими самих удома. Це також небезпечно. Тому буде правильно, якщо дошкільні заклади у нашому місті запрацюють.

Ілона Кіріка, мама 1 дитини

- Особисто я планую водити дитину в садок. Вважаю, що це важливо, адже там починає формуватися особистість дитини, вони мають спілкування з однолітками, вони вчаться і гратися, і спілкуватися, вчаться ділитися, це дуже класно для соціалізації дитини. Вони мусять працювати це однозначно, того що не всі мають змогу водити дитину в приватні дошкільні заклади.

На необхідності відкриття дошкільних навчальних закладів наголошують і фахівці. Кажуть, особливо важливо потреба відновлення занять необхідна для діток з особливими освітніми потребами, адже  таке довготривале перебування дома в для багатьох призвело до регерсу, адже порушилися алгоритми занять і співраці з педагогами.

Карантин – стрес не лише для батьків, а й для дітей, бо змінюється їхній звичайний ритм життя. Дошкільнята можуть не розуміти: чому вони сидять вдома та чому мають одягати маску,  де їх друзі і чому постійно треба бути дома. - розповідає директорка приватного дитсадка «BabyLand» Ірина Петрик-Щокова. - Довготривалий карантин збиває всі фізіологічні установки графіку, які є важливими для росту малюка, та режимні моменти, які перед цим організм засвоював  у садочку. Поряд з постійним перебуванням дома гальмується психічний стан дитини, адже організація навчання вдома  - це дуже морально виснажливий процес для батьків. Зрештою, діти починають більше користуватися гаджетами в режимі розваг, що є легшим варіантом для батьків, аніж в режимі набуття корисної і відповідно віку потрібної інформації. Спостерігається і порушення соціально-адаптаційних форм взаємодії. Коли раніше дітки мали набуті навики контакту з друзями і собі подібними, то довге перебування в умовах карантину навчило малюків гратися саменькими, що в свою чергу в одних створило подальшу потребу в комунікації з дітками, а інших навпаки - повністю її заглушило.

А якщо говорити про діток з особливими освітніми потребами, то таке довготривале перебування дома в багатьох привело до регерсу, адже порушилися алгоритми занять і співраці з педагогами. Діти не мали можливості займатися і в багатьох спостерігаємо явища регресу, або зупинки набуття нових знань, умінь та навичок. Те, що до цього надбали за допомогою титанічнх зусиль - в багатьох зійшло нанівець. Знову ж таки повторюся, що дітям не було де застосовувати навики соціальної взаємодіїї та адаптації, а це в свою чергу поставило таких їх в ситуацію, коли все треба починати знову, з  самого початку.

Без іграшок та басейнів: які правила готують для дитсадків та спортзалів