Автокрісла для рівнян: як правильно обрати захист для дитини?

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Чи здорожчають автокрісла, які їх види, що таке бустер та як правильно обрати дитяче автокрісло дізнавались журналісти «ЧаРівне.інфо».

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон, яким встановлюється штраф за порушення правил перевезення дітей. Штрафи будуть накладатись на водіїв, які перевозять дітей віком до 12 років і зростом до 145 сантиметрів у машині без використання спеціальних засобів, які дозволяють зафіксувати дитину пасками безпеки.

У Рівному величезний вибір автокрісел можна придбати у магазині "Хорошка" на вулиці Замковій.  Тут можна не лише придбати крісло у інтернет-магазині, але й прийти, приміряти та обрати те, яке підходить саме для вас та вашої дитини.

За словами керівника магазину "Хорошка" Дмитра Хомича, водії, у яких є діти, просто зобов’язані знати всі правила перевезення дитини в машині , адже це питання навіть не стільки штрафів, скільки безпеки рідних.

Автокрісла поділяються на кілька груп:

Група 0 0-10 кг (від народження до 10 місяців)

Група 0 + 0-13 кг (від народження до 15 місяців)

Група 1 9-18 кг (від 9 місяців до 4 років)

Група 2 15-25 кг (від 3 до 7 років)

Група 3 22-36 кг (від 6 до 12 років)

При покупці дитячого автомобільного крісла потрібно враховувати, що вага дитини є більш важливим фактором, ніж вік. Намагайтеся вибирати групу, в якій вага вашої дитини буде розташована в нижньому діапазоні. І, звичайно, покупку краще робити разом з дитиною, яка має в ньому їздити. Перевірити, чи не виросла дитина з крісла просто: якщо очі дитини що сидить перебувають на одному рівні з верхньою кромкою спинки, автокрісло стало замалим. - наголошує Дмитро Хомич. -Це ж саме стосується цін, є більш дорожчі варіанти. Такі крісла не доведеться міняти часто, адже вони підходять для дітей різних вікових груп. Спинка у хорошого дитячого автокрісла повинна бути анатомічною. В інших же випадках дитина буде швидко втомлюватися. Зверніть увагу на регулятор кута нахилу спинки - положення лежачи і сидячи. Дуже добре, якщо в цьому кріслі буде окремий підголовник. Він дасть можливість налаштувати сидіння так, щоб воно підтримувало голівку. Якщо його немає, значить виберіть таке крісло, спинка якого буде вище голівки малюка. 

 

Також фахівці радять звернути увагу на те, чи є у крісла боковини. Це дуже важливий елемент, так як під час різкого гальмування вони можуть захистити дитину від ударів предметів збоку. У багатьох моделях вони регулюються по ширині.  Паски повинні бути м’якими і широкими. Якщо вони будуть жорсткими і вузькими, то будуть врізатися в тіло дитини, пояснює Андрій. Ремінь, який проходить через пах, повинен бути ще м’якшим, ніж інші. Система фіксації буває трьохточковою і п’ятиточковою. П’ятиточкова надійніша. Плечові ремені повинні кріпитися в спинці за допомогою декількох рівнів фіксації. Зверніть увагу на замки. Кращий варіант – це залізо, а не пластик. 

Ціни на автокрісла, запевняють у магазині "Хорошка"дорожчати не будуть. Їх вартість буває абсолютно різною від 300 гривень та вище. Все залежить від якості виробу, його функціональності та виробника.

Ціни на автокрісла залежать від виробника, моделі, на який вік воно призначене, - пояснює Дмитро Хомич. – Якщо говорити про бустер - сидіння без спинки, лише з підлокітниками, то таке крісло може коштувати від 400 гривень. Бувають і дорожчі. Якщо говорити про автокрісла для немовлят, то якісне крісло в середньому можна придбати починаючи від 3000 гривень гривень. Звісно є дешевші і дорожчі. Наприклад, брендове крісло може коштувати до 20 тисяч.

Дитячі автокрісла бувають декількох видів:
 

1. Автолюльки призначені для комфортного перевезення немовлят в положенні лежачи. Такі автокрісла  можуть бути звернені проти ходу руху. Діти до 1 року повинні їздити тільки в автокріслах, що встановлюються проти ходу руху. В іншому випадку навіть різке гальмування може пошкодити незміцнілі шийні хребці дитини і стати причиною серйозної травми хребта

2. Бебі-кокони зручні своєю мобільністю і багатофункціональністю. Зазвичай поєднують функції люльки і автокрісла, а також можуть бути встановлені в звичайну прогулянкову коляску.

3. Автокрісла Isofix випускаються для всіх вікових груп. Вони припускають систему жорсткого кріплення крісла згідно з європейським стандартом. Для використання автокрісел Isofix необхідно, щоб автомобіль був обладнаний спеціальним кріпленням, вбудованим в заднє сидіння.

4. Універсальні автокрісла, розраховані на кілька вікових груп. Такі автокрісла дозволяють заощадити, трансформуючись з однієї групи в іншу, більш «дорослу». Також вони зручні в тому випадку, якщо дитина переросла автокрісла однієї групи, але ще занадто мала для наступної групи.5. Бустери є автокрісла без спинки, які рекомендується використовувати тільки для дітей, що входять до групи 3 (вагою від 22 до 36 кг), вік яких складає приблизно 6 - 11 років. Бустер або сидіння-подушка рекомендовано для дітей, які вже не сидять в дитячих автомобільних кріслах, але ще не достатньо дорослі, щоб штатні трьох точкові ремені безпеки правильно і надійно фіксували їх.

Магазин дитячих товарів horoshka.com.ua

м. Рівне, вул. Замкова 14 B