Акциз з пального залишатиметься в бюджетах Рівненщини

Новини Рівного - ЧаРівне.info
фото decentralization.gov.ua

14 листопада Верховна Раді України прийняла у другому читанні та в цілому Проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» № 2144 від 16.09.2019 року. Одним з найголовніших питань,  було продовження у 2020 році зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального.

Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.

Консультант з бюджетних питань проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ Людмила Кушнер розповіла:

 «Надходження від акцизу в окремих громадах Рівненщини складають чималий відсоток. Ще не всі громади готові планувати свої бюджети без цих надходжень. Такий перехід має бути поступовим. Тому Асоціація міст України клопотала про те щоб залишити акцизні надходження ще й на 2020 рік. Вцілому на Рівненщині у другому півріччі 2019 року 46 місцевих бюджети мають такі надходження. Наприклад, у Привільненській громаді – біля 50% власних надходжень складає акцизний податок з пального. Тому ми задоволені, що більшість депутатського корпусу врахували пропозиції Асоціації міст України та органів місцевого самоврядування.»