Агросадиби, велосипедні стежки та водойми: на Рівненщині з’явилося нове поселення

Новини Рівного - ЧаРівне.info

В Рівненській області завдяки підтримці Євросоюзу набирає обертів екотуризм. Тому 23 вересня, до Міжнародного дня подорожуючих, було представлено 2-річний проект про розвиток сільського зеленого туризму, вартість якого склала 208 тисяч євро спільних коштів ЄС та Березнівської громади. А реалізувався він Надслучанським інститутом НУВГП, Березнівською районною радою та громадською організацією «Рівненський центр маркетингових досліджень».

- Березнівщина має унікальну природу. Тому сам Бог велів, щоб тут був туризм, - каже очільник проекту «Розвиток сільського зеленого та екологічного туризму як планомірна складова економічного розвитку Березнівського району» Борис Берташ. І додає, що головною метою даного проекту було привернення уваги до природи рідного краю.

- Ми також хотіли вирішити проблему безробіття, щоб люди почали вести підприємницьку діяльність у селах і заробляли гроші. Нині екологічний – це один із найголовніших напрямків, в якому ми працюємо. Зараз ми шукаємо інші подібні проекти, а також налагоджуємо контакти із Білоруссю. Раніше до нас приїжджали поляки і розповідали про їхній досвід ведення зеленого туризму, потім ми до них. Вони були в захваті від наших лісів, річок, краєвидів. І не зважаючи на зміну місцевої влади за 2 роки, проект все таки впровадили в життя і презентували громадськості, - зазначає пан Берташ.

Головною ціллю виконаних заходів протягом 2014-2016 рр. була популяризація екотуризму серед місцевого населення та приїзджих не лише з України, а й інших країн. Також проектанти мали на меті зробити умови для різноманіття економічної діяльності в Березнівському районі.

У результаті цього було створено етнопоселення на території так званої «Надслучанської Швейцарії». А що найголовніше – обгрунтувано необхідність реорганізації Надслучанського регіонального ландшафтного парку в національний.

Також виконавці проекту розробили 5 пішохідних стежок: "Млинкова річка", "Соколині гори", "Щербовець", "Стави" та "Губківський замок". До останньої екскурсійної доріжки, на приклад, входить: міст на річці Случ, насадження чорноплідної горобини, капличка та церква в селі Губків, вид на Замкову гору і річку Случ, руїни Губківського замку, виходи гранітів, лучне різнотрав`я та гора Дзвінецька. Зважаючи на це, поряд з кожним екотуристичним місцем встановлені таблички та вказівники для подорожуючих і навіть розроблені спеціальні програми для смартфонів.

Ще було створено доріжки для роверів під назвою "Велосипедна мандрівка Соколиними горами" і "На колесах Соколиними горами". 

Не забули організатори і про відпочинок з тваринами - запровадили 2 кінних екологічних стежки в с. Іванівка в Соснівському лісництві, що носять назви "Лісовими стежками Полісся" та "Мандрівка поліським лісом".

А ще - 4 місця для проведення вільного часу та більше 20 агросадиб.

А що найцікавіше - на Березнівщині створили нове етнопоселення. Воно розташоване у с.Маринин біля школи.

Осередок складається із 5 павільйонів з десятками експонатів в кожному.

Кожен бажаючий має змогу побачити справжні агросадибу, кузню, гончарську майстерню, ткацьку хатину та діючу корчму. 

Нині там проводяться майстер-класи місцевими умільцями.

Така діяльність розрахована не лише на туристів, а й на школярів краю і допомагає вчити народним традиціям дітей.

Також на маршрутах було ліквідовано велику кількість стихійних сміттєзвалищ. Не менш важливою складовою запровадження зеленого туризму стало видання спеціальних брошур та навчання місцевих жителів основам підприємництва.

А досвід ведення «екологічного туризму» власники агросадиб їздили переймати до Польщі.

До слова, у зв`язку із запровадженням екотуризму цьогоріч після кількох років перерви було відновлено діяльність фольклорного етнофестивалю «Горлиця», а також відбувся багатоденний велопробіг стежками Березнівського краю «Поліська Січ». А ще місцеві спортсмени взяли участь у літньому таборуванні та змаганнях на байдарках по р.Случ.

Анастасія БОДНАРСЬКА