Більше, ніж хоббі: вчителька зі Здолбунова плете афрокосички дітям та дорослим (Фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Вчителька фізкультури зі Здолбунова Марія Ластівка виплітає афрокоси дорослим та дітям. Має багато клієнтів, адже такий вид зачісок не втрачає популярності вже довгий час. 

Як починала свою справу, скільки йде часу на плетіння та які тренди, пов'язані з косичками, зараз найбільш користуються популярністю, вона розповіла журналістам порталу ЧаРівне.інфо

Марія Ластівка

Марія Ластівка каже, що з 9 років займалась професійно баскетболом. Перед змаганнями в дорозі заплітала дівчат з команди. Згодом хоббі почало переростати у свою справу. Каже, афрокоси популярності не втрачають.  

- Афроплетіння, як на мене, завжди було популярне і зараз також. Є багато технік і видів, починаючи від перехресного плетіння і закінчуючи точковим, є синегальські косички, плетіння по голові тощо. Все на смак клієнта. Хтось обирає переходи від світлого в темний або навпаки. У решті - люди обирають різні кольори. Деколи можуть навіть суперяскраві дуже пасувати, але це більше поклик душі,  - розповідає майстриня зачісок. 

Серед клієнтів Марії спортсмени, фітнес-тренери та відомі рівняни. 

- Була у мене серед клієнтів навіть дівчинка з АТО. З рівненського полігону вона добиралась до Рівного, потім до Здолбунова, наніч поселились в готелі, щоб на ранок вже бути в мене. У її чоловіка 14 лютого був день народження - це був такий романтичний подарунок, - розповідає Марія Ластівка. 

Що ж до матеріалів, майстриня розповідає, що раніше працювала зі звичайними нитками, поки подруга, яка навчалась у Львові, не показала канекалони. Це спеціальний матеріал, виготовлений із морських водоростей. Він не линяє, не викликає алергії. Серед постачальників - Китай, Джамба, є також американські бренди. 

- Головне, аби людині підходило. Мені зручно з різними працювати, - розповідає майстриня.  

Що ж до часу, який іде на плетіння, цін та тривалості носіння, Марія, розповідає, що все індивідуально. Якщо це точкове плетіння, то процес його творення займає від 4 до 6 години. Дітям на роботу йде менше часу: від 1,5 до 2 годин. Ціна залежить від об'єму волосся, густоти та марки обраного матеріалу. 

- Носиться все теж індивідуально. Волосся не потрібно розчісувати, тому воно повільніше жирніє. Мити косички можна раз в 6-10 днів, промиваючи намиленою шампунем губкою між проділями. Після того змити під душем, вимочити полотенцем і найкраще не відвідувати бані та суни, бо це може зіпсувати матеріал. Щодо фена, можна сушити тільки прохолодним повітрям, - рекомендує майстриня.