У Рівному журналістів перевозили через умовний блокпост «ДНР»

Новини Рівного - ЧаРівне.info

 Впродовж двох днів (21 та 22 серпня) у Рівному журналісти удосконалювали навички у своїй повсякденній роботі, а також навчалися тому, як уберегти своє життя в небезпечних районах. Як відомо, територій з підвищеною загрозою в останній час у нашій країні побільшало. І стосуються вони не лише сходу, але й північних районів Рівненщини.

Тренінг «Безпека журналістської роботи в місцях підвищеного ризику» проводився Незалежною медіа-профспілкою України та Національною спілкою журналістів України за програмою та методикою Міжнародної федерації журналістів в рамках проекту, який підтримав Міжнародний фонд «Відродження». Лекторами семінару були член Комісії з журналістської етики, депутат Рівненської облради Сергій Штурхецький та журналістка Катерина Жемчужникова.

Власне, акцент робився на поведінці журналіста на території, де ведуться, або велися бойові дії. Відтак, учасники тренінгу мали змогу ознайомитися з особистою безпекою та її плануванням; видами важкого озброєння, їх застосуванням, можливостями зберегти в цій ситуації своє життя; підготовкою до небезпечної поїздки, етапами перетину блокпосту та напрацюванням планування власної безпеки. А на практичному занятті, яке відбувалося на території козацького табору «Гайдамаки», журналісти відчули на собі – як це перетинати блокпост «ДНР». Це було найбільш цікаве наочне навчання. Адже журналісти вчилися як реагувати на вибухи, як укриватися від стрільби, шукати міни, як евакуйовуватися з авто тощо.

Також з учасниками тренінгу відпрацьовувалися різні ситуації – наприклад, перетин блокпосту самопроголошених республік. Більшість учасників діляться, що не були готові до такого повороту подій, а тому здобуті навички дозволять краще орієнтуватися в подальшому та більш тверезо оцінювати свої дії.

На другий день журналісти ознайомилися з азами викрадення, утримання в заручниках; збереження самоконтролю в екстремальній ситуації та можливими реакціями організму, які можуть при цьому викликатися. Опісля мали можливість підготувати власний план поїздки у небезпечну зону. Наприкінці тренінгу всім учасникам вручили сертифікати та закликали дбати про власну безпеку, взявши за напутні такі слова: «Жоден репортаж не вартий життя журналіста».

- Під час занять я зрозуміла одне й найголовніше для себе - це не основні навички евакуації, навики того як тікати від обстрілів чи атак (що не менш важливо). Проте тим хто там у реальній зоні АТО у мільйони разів важче. Вони ввечері не йдуть додому й не відсипаються. Їм нема часу відволікатися, по них реально атакують, - ділиться учасниця тренінгу Світлана Мельник. - Я зрозуміла нашу відповідальність як журналістів перед тими хто там, усвідомила, що не потрібно співати оди, а робити усе можливе щоб просто повернути їх додому, зупинити для них цю війну. 

 

Денис ГРИЩУК

Фото Ірина Михалевич