У Рівному вишиють оберіг для України

Новини Рівного - ЧаРівне.info

17 та 18 серпня у Рівному на майдані Незалежності стартує рівненський етап всеукраїнської акції «Україна – разом!», яка претендує на Національний рекорд. Пересічні українці, у тому числі і рівняни власноруч вишиють величезну карту України (1,5х2,5 метри), яка проїде всіма областями України.

"Україна – разом" - це культурно-мистецька акція, спрямована на об’єднання за спільною справою - вишиванням карти України. Ескіз вишивки створено з використанням прапорів усіх областей України та Меджлісу кримсько-татарського народу. Ідея проекту - вишити оберіг для України, щоб кожен наділив вишиванку побажаннями миру та любов"ю до своєї країни.

Вишите полотно проїде всіма обласними центрами України, акція вже відбулась у Вінниці, завершиться у Києві, на Майдані Незалежності, у річницю революційних подій.

Після Рівного полотно відвідвідає Луцьк, Львів, Ужгород, Тернопіль, Івано-Франківськ, Хмельницький, Чернівці, Одеса, і далі по карті на Схід. Завершиться в Києві. Крим вишивають переселенці. 

У Рівному буде організовано творчий майданчик, де до вишивання полотна організатори закликають долучатись як професійних вишивальниць, так і усі бажаючих. 

- Життя українського суспільства повинно бути різнобічним: матеріальне забезпечення армії повинно доповнюватися духовними проектами, які піднімають бойовий дух у військових і вселяють віру. Вишита карта буде справжнім оберегом для країни, наділеною щирими почуттями тих, хто залишив власний, вишитий слід на полотні.- розповідає  координатор акції у Рівному Олександр Курсик.

Після того, як кожне місто вишиє свій регіон, карта передається далі, до сусідньої області.

Акція «Україна – разом!» вже претендує на національний рекорд. Національний реєстр Рекордів України офіційно погодився на фіксацію рекорду в номінації «Мистецтво» - «Карта України вишита вручну найбільшою кількістю вишивальників» (заявка №14_0261). Для встановлення рекорду необхідно побити попередній рекорд – 236 чол.

Початок акції у неділю, 17 серпня з 12 години дня, у понеділок , 18 серпня - впродовж усьогодня на м-ні Незалежності.

  • Автор проекту: Ірина Кондратенко 096-912-07-50, 066-218-23-57
  • Організатори: ініціативна група «Ми разом» спільно з Вінницьким козацьким полком ім. Івана Богуна та ГО «Народний Майдан Вінниччини».
  • Координатори в м. Рівне: Олександр Курсик 050-442-44-83, координатор у м. Рівне
  • Організатор у Рівному - інформаційний сайт «ЧаРівне. Інфо»

Офіційна група проекту в мережі «Вконтакті»

 

Оксана КРАВЕЦЬ