У Рівному назвали загрозу національного масштабу

Новини Рівного - ЧаРівне.info

 Туберкульоз належить до одних із найбільших викликів суспільства 21-го сторіччя. Ця хвороба стоїть поряд із чумою та вірусом Ебола.

Про це наголошували учасники конференції «Зниження епідемії туберкульозу серед уразливих груп Рівненської області». Розпочали з того, що в Україні з туберкульозом борються вже 18 років. Утім, безуспішно. Адже хворих не меншає. Наша держава – серед лідерів за ростом туберкульозу в світі. В Європі ми посідаємо перші місця. До речі за ростом ВІЛ/СНІДУ – ми також перші серед країн ЄС.

Однак, стверджують медики, загроза зараження туберкульозом носить не тільки національний характер, але й світовий. Кожні 15 секунд у світі помирає один хворий. 

Натомість в Україні щогодини на туберкульоз хворіє чотири людини. В рік зокрема в Рівненській області фіксують 700 хворих, тобто 2-3 людини в день. Тому ця недуга становить національну небезпеку.

Обласний фтизіатр Микола Ординський розповідає, що на Рівненщині захворюваність переважно спостерігається у північних районах. Це пов’язано із безробіттям.

Тому при перших симптомах лікарі радять відразу звертатись за допомогою, бо потім може стати лише гірше.
Серед головних причин захворювання на туберкульоз фахівці виділяють безробіття, бідність, алкоголізм, наркоманію, недостатнє фінансування протитуберкульозних заходів тощо.

Варто пам’ятати, що недуга передається повітряно-крапельним шляхом. Туберкульозна паличка є в кожної людини, але хворіють 10 %, кажуть медики. Зверніть увагу на 9 симптомів ТБ легенів:

1) Кашель 2 тижні і більше
2) Втрата маси тіла
3) Стомлюваність
4) Лихоманка
5) Потіння вночі
6) Біль в грудній клітці
7) Задишка
8) Втрата апетиту
9) Кровохаркання

В Рівному наразі виявлено 24 хворих на ВІЛ/СНІД та туберкульоз, з них у восьми пацієнтів – важка стадія захворюваності.

Лікарі кажуть, що вчасно виявлені симптоми туберкульозу допоможуть впоратись із хворобою. Важливо, не відкладати, а при найменшій загрозі йти до лікарні.

- Туберкульоз навколо нас: в маршрутках, на вулиці. Одне із кредо в житті має бути здоров’я – можливість жити повноцінно. Ми самі себе маємо берегти, бо ніхто інший цього не зробить, – пояснює заступник начальника міського управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук.

   

Основні завдання боротьби із захворюванням на ТБ були сформовані ООН в рамках мети тисячоліття:

- До 2015 року зупинити і в подальшому зменшувати захворюваність на туберкульоз

- До 2015 року зменшити на 50 % показники захворюваності і смертності порівнянні з 1990 роком.

- В рамках ДОТС-програми виявляти 70 % хворих із позитивним мозком мокротиння та виліковувати до 85 % усіх вперше виявлених хворих.

- До 2050 року ліквідувати туберкульоз як проблему охорони здоров’я.

 

Денис ГРИЩУК