Що буде, якщо в Україні оголосять надзвичайний стан?

02.12.2013, 16:30      Переглядів: 3933

Останні дні для українців направду виявились дуже неспокійними. Те, що відбувається у Києві та у інших містах, інакше як повстанням назвати не можна.

Народу увірвався терпець – миритися із свавіллям більше немає ні в кого сил. Втім, парламент Криму натомість просить Віктора Януковича ввести надзвичайний стан у країні.

Раніше екс-президент Польщі Олександр Квасневський також заявляв, що українська влада серйозно розглядає можливість введення надзвичайного стану в країні.

Втім, сьогодні голова Верховної Ради України Володимир Рибак заперечив цю тезу.

Водночас, введення надзвичайного стану в Україні може суттєво зламати усі плани мітингувальникам. Адже, як пояснили експерти, таке рішення допоможе Президенту, Уряду та Верховній раді залишитися при владі. 

За словами голови ВК "НАСТУП" Руслана Секели, введення надзвичайного стану означає:

стаття 14. У період дії надзвичайного стану НЕ можуть бути розпущені Верховна Рада України, зупинена їх та Президента України діяльність;

стаття 22. У період дії надзвичайного стану вводиться заборона проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, а також видовищних, спортивних та інших масових заходів. Також забороняються і страйки.

Тому саме таким чином влада може намагатися залишитися при керівництві країною.

Нагадаємо, що вчора у Києві відбувся багатолюдний мітинг, на який зібралось майже півмільйона людей. 

 

Денис ГРИЩУК,

Марина НАЗАРЧУК

Відео - з YouTube

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...