Рівненські військові розповіли, скільки зароблять учасники АТО

Новини Рівного - ЧаРівне.info

 Фото ілюстративне obozrevatel.com

За інформацією рівненських військових, рядові солдати, які служать в зоні АТО, отримують від 5 до 8 тисяч гривень (в залежності від розряду).

Командирам батальйонів платять не більше 16 тисяч грн. Але тут значення має вислуга років та рівень доступу до державної таємниці.

Мінімальна сума, яку може отримати військовослужбовець, становить 2,5 тисячі гривень. Окрім цього солдат має надбавки при участі в АТО, та за виконання особливих завдань. Таким чином найнижчий оклад сягатиме 2750 грн.

Але у Рівненському обласному комісаріаті наголосили, що ці гроші військові отримують лише в поточному місяці за минулий місяць. Тобто якщо службовець вибув в липні, то отримати грошове забезпечення він зможе в серпні.

Разом з тим, в комісаріат зазначили, що мобілізовані матимуть ширший пакет соціального захисту, аніж контрактники. До прикладу призовник, який підлягає мобілізація, на роботі одержує відстрочку. За цей час йому приходить грошове нарахування з місця роботи та по обов’язку служби. Контрактника ж, натомість, звільняють.

Нагадаємо, з 21 липня в Україні розпочалася третя хвиля мобілізація. Триватиме вона 45 днів.

Денис ГРИЩУК