Радник Саакашвілі розповів, як домовлявся із Чугунніковим за посаду замгубернатора Рівненщини

Новини Рівного - ЧаРівне.info

фото Алена Анисимова 

23-річний радник екс-президента Грузії Міхаіла Саакашвілі та нинішній радник міністра охорони здоров`я України Сандро Квіташвілі в інтерв`ю сайту r-e-e-d.com розповів про те, як йому запропонували бути заступником голови Рівненської ОДА. 

Переходимо до найцікавішого. Як тебе запросили на посаду заступника губернатора у Рівному?

Я роз`їжджав по Україні, виступав у різних університетах, спілкувався з бізнесом, розповідав про реформування Грузії і як мені бачаться реформи в Україні, заводив нові знайомства, знаходив друзів. І ми дійшли до ідеї відкрити школи нового типу для молоді. У Грузії, на жаль, ми занадто пізно зрозуміли: тільки освічене покоління зможе користуватися плодами реформ. Так з`явився проект Hacking School - «обходячи школу», покликаний відійти від старих принципів освіти. Після однієї лекції в Рівному в рамках цього проекту радник губернатора попросив мене про зустріч і запропонував мені посаду заступника губернатора з гуманітарних питань - освіта, культура та охорона здоров`я. Я попросив час, щоб подумати.

Ти, напевно, був шокований?

Звичайно! Я запитав поради у Міши і ще у кількох людей, чия думка для мене важлива. Міша сказав: не можна від такого відмовлятися! Але я все одно сумнівався, адже це величезна відповідальність: у свої 23 роки я хоч і багато чого робив, але ніколи не був на виконавчій посаді. Чи зможу я взяти на себе таку відповідальність? Чесно кажучи, мені було б важливо дізнатися думку Кахи Автанділовіча, але його з нами вже немає. Я думаю, Каха сказав би, що треба погоджуватись.

І все-таки ти погодився.

Я погодився, і наступного ранку о 11 годині у мене була вже призначена зустріч з губернатором. Я прийшов в будівлю обласної адміністрації як прийнято у нас в Грузії: у джинсах, в кедах, в толстовці - хіпстера такий. Мене зупиняє охоронець: «Юначе, ви куди йдете?» «До губернатора», - спокійно кажу я. Він мені каже: «Почекайте», починає щось перевіряти. І раптом дзвінок зверху. Він одразу: «Ой, вибачте, вибачте», - і пропускає.

І як тобі губернатор?

Губернатор виявився дуже зрозумілим для мене. По-перше, це людина зі світу бізнесу - він засновник фірми, яка займається технологіями, - тобто менеджер, а не бюрократ. Він не став питати, якому фаху я навчався в університеті. Ми говорили півтори години. Пан Чугунніков скаржився на бюрократію, говорив, що хоче зробити все по-новому і найняти нових людей.

Ти побачив тих, з ким доведеться працювати?

Я вийшов з кабінету і подивився на людей навколо, - а вони подивилися на мене. Крім жінки-секретаря мені ніхто не посміхнувся. Решта дивилися підозріло, мовляв, що за кактус? А кактус озирався в надії побачити хоч когось молодшого. Потім я побачив у ліфті молодих дівчат, зрадів, але виявилося, що вони не працюють в адміністрації, а просто прийшли за паперами. Комусь не сподобається, що я за віком суджу, але ж ці всі люди працювали ще при радянській системі. Подивимося, чи вдасться мені. Я постараюся все поміняти.

Якою має стати Рівненська область через рік?

Такою, щоб, приїжджаючи в Україну, туристи говорили: «Поїдемо не в Київ, а в Рівне». А ще краще - щоб прилітали відразу не в Київ, а в Рівне.

У Рівному є аеропорт?

Буде! Точніше, є, але неробочий.  WizzAir свого часу хотів його купити, але цього не сталося через корупцію, а тепер цілком може статися. Губернатор запросив туроператора Life перенести головний офіс із Києва до Рівного, - чекаємо відповіді. Інвестиції починаються, коли губернатор стає для підприємців гарантом, що ніхто у них гроші вимагати не буде. А якщо спробують, матимуть справу з нами.

Нагадаємо, що остаточного рішення по призначенню Іло Глонті на посаду заступника голови Рівненської ОДА немає.

Прес-секретар Рівненської ОДА Сергій Мініч запевнив, що Іло може бути поки що радником Віталія Чугуннікова.