Нічна робота - причина безпліддя

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Співробітники Саутгемптонського університету в Англії заявили, що робота вночі призводить до порушення менструального циклу й до недостатності репродуктивної функції, пише сайт Кореспондент.

Вчені проаналізували результати декількох досліджень на дану тему, які були опубліковані в період з 1969 до 2013 рр. Під час роботи вони опрацювали дані 119 тис. 345 жінок. У результаті вони встановили, що за умов позмінної роботи (нічної, вечірньої або чергування по змінах) у жінок підвищується ймовірність дизрегуляції менструального циклу на 33%. У жінок із денною роботою такого не відзначалося. Крім того, на 80% підвищений ризик виникнення проблем з репродуктивною функцією.

У жінок, які працювали тільки ночами, не відзначався статистично значимий ризик порушень менструального циклу і проблем із зачаттям, однак у них була підвищена вірогідність викидня. При цьому частота викидня не збільшується при роботі з чергуваннями денної та нічної змін.

"Результати нашого дослідження важливі не тільки для жінок, які планують завагітніти, але й для їх роботодавців", - кажуть автори.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у чоловіків із порушеним сну кількість сперматозоїдів знижена на чверть, а розмір їх яєчок менше середніх показників, показало дослідження датських учених.