На Рівненщині проживає найстарша листоноша (+інтерв`ю)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Найстаріший поштовий працівник України Лідія Грановська проживає у селі Гранівка на Радивилівщині. Працює листоношею і на пенсію ще не збирається.

Нещодавно жінка відсвяткувала своє 80-річчя. За її плечима вже 46 років роботи листоношею у селі Козин. На запитання, коли ж збирається на заслужений відпочинок, щиро відповідає: «Ще на пенсію не збираюсь, доки можу - доти роблю».

Лідія Федорівна свій трудовий стаж розпочала у 1967 році на дільниці с. Гранівка та с. Глинянка, де працює й нині. Влітку на велосипеді, а взимку пішки... Саме так долає десятки кілометрів не по роках жвава жінка. Молоді колеги кажуть: у Лідії Федорівни можна повчитись життєвої мудрості та витривалості. А досвіду у неї за плечима стільки, що не одного молодого працівника може навчити.

Відтак, портал «ЧаРівне.інфо» дізнавався секрети працелюбності та жвавого довголіття досвідченої листоноші.

1. Розкажіть, як ви вирішили працювати листоношею?

- Спочатку я працювала у торгівлі. Склалось так, що наша поштарка пішла у декретну відпустку, і тоді на нашому відділені потрібна була листоноша. Чесно кажучи, я спочатку не хотіла мати таку роботу, бо колись газети розносили мішками. Переживала, що не справлюсь. Утім, звикла настільки, що вже жодного дня не уявляю себе без такої роботи.

2.Чи маєте захоплення? Як  відпочиваєте?

- Я не люблю дивитись телевізор, у мене його навіть немає. У вільний час читаю газети, книги. Я знаю, що теперішня молодь дуже мало читає, все більше віддає перевагу комп’ютерам, телевізору, інтренету. А я вкотре наголошую: читати дуже корисно, а ще краще побільше спілкуватись. Окрім того, щотижня ходжу до церкви, де співаю у церковному хорі.

3. За роботою встигаєте бавити внуків чи доглядати за домашнім господарством?

- Все встигаю, і мушу встигати, бо коли людина працює, доти вона відчуває себе здоровою. Намагаюсь навіть у свої роки підтримувати лад і на роботі, і вдома, і на господарстві. Більше того, я вже є прабабусею і маю правнука Віталія.


4. Хтось із ваших дітей чи внуків обрав професію листоноші?

- Моя дочка Наталія нині та працює на пошті. Вона є завідувачем Козинського поштового відділення, до якого входить 5 сіл. Тому у нас, це своєрідна поштова династія (сміється - авт.)

5.Чи маєте секрети власної працелюбності та витривалості?

- Щодня я спілкуюсь з людьми приношу їм звістки. Саме це й допомагає мені гарно себе почувати та бути бадьорою. За своє життя я жодного разу не була у лікарні. У мене немає часу туди іти, а завдяки велосипеду я й не хворію. Тому усім раджу, аби побільше спілкувались з хорошими людьми і вели активний спосіб життя; читали та їздили на велосипеді, адже він джерело здоров’я. 

 

 

Іван ДОЛЮК