На Рівненщині німець не поділив будинок (ФОТО)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Наприкінці 2013 року німцю Ремі запропонували купівлю приватного будинку в місті Дубно (Лермонтова, 13). Оголошення знайшов в місцевій газеті. Як годиться, європеєць уклав угоду з власницею маєтності.

Щоправда домовленість була усною.

Як говорить власниця нерухомості, спочатку пропонувалось виплачувати гроші по частинам протягом трьох років. Пізніше, мовляв, Ремі наполіг на продовженні угоди до шести років.

- При цьому він виплатив мені лише 260 доларів. Далі платити відмовився. В своєму будинку, який отримала в спадок, я дозволила влаштувати косметичний ремонт. Однак він (Ремі, авт..) розпочав там капітальний ремонт, зруйнувавши стіни та підлогу. Він порушив угоду. Я його вважаю цинічною та нахабною людиною, - розповідає власниця Марія.

Ремі підтверджує, що влаштував ремонт. Більше того каже, що заплатив зі своєї кишені чималу суму та виплачував комунальні послуги. А усі закиди Марії спростовує.

- По домовленості я мав платити кожен місяць по 200 євро. Розраховував сплачувати сестрі Марії Вікторинівни, яка жила в цьому будинку раніше. Мені говорили, що цей будинок може бути внесений під заставу, що ця сім’я має багато боргів. Але я цьому не повірив.

Оскільки власниця Марія Вікторинівна не проживала в даному будинку (а мешкала в Криму. Це вона підтвердила у телефонній розмові), Ремі уклав домовленість з її цивільним чоловіком – Юрієм Круком.

- Вартість будинку 20 тисяч євро. Першу виплату – 200 євро – я давав в присутності свого юриста пану Круку. При тій зустрічі ми підписали розписку. Марія Вікторинівна контролювала процес в телефонному режимі. Я, мій юрист та пан Крук підписали цю розписку, - додає Ремі.

Утім пан Крук свою причетність до цього заперечує.

- Я не маю ніякого стосунку до цієї розписки. І вона не має ніякої юридичної сили.

Власниця Марія відмовилася підписувати угоду на базі цієї розписки. Тому Ремі припинив виплачувати кошти за будинок.

- Я хотів забрати свої речі, які залишив в цьому домі. Ну, а Марія не збиралась віддавати їх, адже тримала як заставу. Тому що вважала, що я їй винен гроші за руйнування будинку, - каже Ремі.

Історія набрала нових обертів вже цієї весни. Будинок на Лермонтова, 13 обікрали. Заяву до міліції про пограбування написав вже згадуваний Юрій Крук, який до того ж працює начальником служби у справах дітей Дубенської міськради.

- 30 березня до міського відділу міліції надійшло звернення на 102 від 59-річного громадянина міста Дубно про те, що в будинку на вулиці Лермонтова було пошкоджено замок. Дана заява зареєстрована. Наразі ведеться слідство, - пояснюють в прес-службі Дубенського МВ УМВС у Рівненській області.

В свою чергу Ремі стверджує, що з будинку зникло устаткування, яке він купляв сам: ламінат, бойлер, ванна, газовий котел, супутникова антена тощо.

- Я гадаю, що це організувала Марія чи її сестра, і попередила сусідів, - уточнює Ремі.

Сусіди ж кажуть, що нещодавно бачили Марію Вікторинівну. Але хто вивозив чи «викрадав» майно не помітили:

- Цей німець наробив їй такої шкоди, що я зайшла і вжахнулась. Розколотив всю хату. А гроші він їй не платив. Я особисто з ним спілкувалась, - ділиться сусідка.


Водночас пані Марія Вікторинівна не вилючає можливості до повернення подальшої співпраці із Ремі. Але вже на інших умов, і при справній виплаті за нерухомість.

- Ми інколи зв’язуємось по Інтернету. Але де я маю його шукати? Не виключаю можливості продовження перемовин із ним. От сядемо поговоримо за присутності нотаріуса та юристів – тоді інша річ.

Поки що конфлікт не вичерпано. 

Денис ГРИЩУК