На Рівненщині гине риба

Новини Рівного - ЧаРівне.info

фото ілюстративне

У річці Іква поблизу села Івання Дубенського району загинула риба. Загинуло 1560 пліток, 144 лящі, 960 окунів. Державі завдана шкода становить 132 тис. грн. Про це повідомив  на своїй сторінуці у ФБ начальник Державна екологічна інспекція в Рівненській області Петро Колодич

"На місце виїжджали спеціалісти Держекоінспекції в Рівненській області, громадські інспектори з охорони довкілля, а також представники Рівнерибоохорони та головуправління ветеринарної медицини в області.

Загибель риби виявили в районі мосту нижче місця скидання стічних вод очисних споруд КП «Дубноводоканал». Для встановлення причин гибелі спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекцією взяли проби води.

Під час її дослідження встановлено перевищення нормативів гранично допустимого скиду (ГДС) по амонію в 11,7 рази, по біологічному споживанню кисню (БСК5 ) – в 4,1 рази, а по фосфатах в 3,65 рази. Показник хімічного споживання кисню ( ХСК) перевищував нормативи в 1,19 рази, а по завислих речовинах - в 1,45 рази.

Загинуло 1560 пліток, 144 лящі, 960 окунів. Державі завдана шкода становить 132 тис. грн.

Всі матеріали за фактом загибелі риби на річці Іква направили в правоохоронні органи для встановлення винних осіб та притягнення їх до кримінальної відповідальності".- йдеться у повідомленні.