На Рівненщині демобілізованим не потрібно буде оббивати пороги ОДА

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Сьогодні у Рівному презентували Центр допомоги учасникам АТО. Перш за все він покликаний допомогти учасникам АТО та демобілізованим, а також налагодити співпрацю між облдержадміністрацією, волонтерами та громадськими організаціями.

- Центр створений розпорядженням голови ОДА Віталія Семеновича Чугуннікова. Треба сказати. що Президент не тільки хоче всіляко допомагати демобілізованим, але й долучати їх до цієї праці. Ті люди, які воювали, та демобілізовані, краще знають ті проблеми, які стосуються і їх особисто. Вони мають довіру у волонтерів. Через те їм і надається вагоме право у спільній допомозі, - зазначає заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук. - Разом з тим потрібно сказати й те, що Президент та Рівненська обласна державна адміністрація буде всіляко допомагати цьому центру. Видано вже розпорядження голови, в якому йдеться про те, що всі органи самоврядування мають сприяти цій роботі та надавати всю необхідну допомогу. Справа в тому, що демобілізований не завжди може прийти чи зателефонувати в обласну державну адміністрацію.

За словами Олександра Савчука, Центр допомоги учасникам АТО дасть змогу оперативніше надавати допомогу воїнам та сприятиме тіснішій співпраці між обласною владою, волонтерами, громадськими організаціями та учасниками АТО.

- Фактично та робота, яка проводилася, вона не зміниться. Ми вже зверталися до державної адміністрації неодноразово, - пояснює представник ветеранської спілки учасників АТО Валентин Пахолюк. - На сьогодні ми просто піднімаємо вертикальну планку і питання вирішуватимуться більш оперативно.

До складу Центру входитимуть представники громадських організацій та волонтери – всього п’ять осіб. Вони відповідатимуть за певний напрямок – 1. статус бойових дій, нагороди та фінансова виплата, 2. виплати за поранення, 3. земельні питання, виділення квартир учасникам АТО, 4. реабілітація, щорічне медобстеження, 5. працевлаштування.

Як каже Олександр Савчук, для Центру вже обрали приміщення в обласній адміністрації, він вже працює. До того учасники АТО та їхні сім’ї вже зверталися щодо вирішення проблем – в основному ці питання стосувалися виділення землі, отримання посвідчення учасника бойових дій, сімейних питань, проблем зі здоров’ям.

В понеділок відбудеться перша нарада Центру допомоги учасникам АТО: вирішуватиметься питання працевлаштування воїнів. Охочі можуть звертатися за номером телефону: 068-285-35-98.

 

 

Денис ГРИЩУК