Кузнецовську хочуть дати нову назву

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Фото www.google.com

Перейменування - топ-тема для жителів Кузнецовська. Місто рівненських атомників також хочуть переназвати. Замість імені радянського розвідника краєзнавці пропонують історичну назву Вараш. Саме так називалося село, на місці якого 35 років тому почали будувати сучасний Кузнецовськ.

Це вже друга спроба перейменувати Кузнецовськ. Уперше таке рішення сесія міської ради прийняла ще на зорі незалежності у 92 році. Однак безуспішно. Депутатам тоді роз`яснили - перш ніж змінювати назву треба провести місцевий референдум. Цього ж разу позбутися імені радянського розвідника керівників міста змусив Президент. Своїм Указом. У документі йдеться - географічні об`єкти з тоталітарним минулим переіменувати. Тож тепер у Кузнецовську ламають голову, як зробити так, аби нікого не образити.
Тим часом краєзнавці переконані - назва Кузнецовськ - сьогодні виглядає як топонімічна помилка. Кажуть - на тутешню землю нога радянського героя навіть не ступала. А молодому місту-супутнику дали його ім`я виключно з ідеологічних міркувань.Інша справа - Вараш. Ця назва має кількатисячолітню історію ще з часів давніх слов`ян.

Сьогодні про давню назву нагадує готель, ресторан та житловий масив. А від села, на місці якого звели Кузнецовськ, залишилося кілька хат. Ця садиба - єдина з-поміж багатоповерхівок, стоїть у самісінькому центрі Кузнецовська. Їі господар - 100-річний дід Олексій - найстарший тутешній житель. Він і його діти добре пам`ятають, що було на місці сучасного Кузнецовська - понад півстоліття тому.

Старожили колишнього села Вараш, кажуть - не проти перейменування. Ті ж, хто будували місто атомників - іншої думки. Валерій Сухоносенко вже понад 30 років мешкає в Кузнецовську. Ідея зі зміною назви йому не до душі.

Перейменування Кузнецовська - топ-тема не лише у владних кабінетах та на шпальтах місцевих газет. Дискутують просто на вулиці.

Утім нав`язувати нову назву Кузнецовську ніхто не збирається - заспокоюють чиновники. Вони вже провели анкетування серед жителів. Попередні результати не на користь перейменування. Тому попереду - роз`яснювальна робота та референдум. Лише після цього вказівники у місті атомників можуть змінитися, а на мапі України з`явиться місто з новою назвою.

 

Юлія Василенко, Ігор Пастушенко, Рівне 1