Болить поперек: що робити з остеохондрозом хребта

22.07.2013, 12:14      Переглядів: 1597

Згідно зі статистикою, болі в попереку виникають у 90% людей. Існує безліч причин цієї проблеми, до яких відносяться захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, менструація у жінок, Tochka.net.

Але найчастіше болить поперек через остеохондроз хребта. На поперек припадають максимальні навантаження, тому міжхребетні диски в цій області швидко зношуються.

Наш орган опорно-рухової системи страждає від сидячого способу життя, від нерівномірного навантаження, від раннього старіння, сигналізуючи про це таким неприємним болючим чином.

Болі в попереку при остеохондрозі можуть мати різний характер - ниючі болі з`являються після довгої нерухомості хребта під час сидіння або сну, гострі і стріляючі виникають від різкого руху або незручної пози. Такі болі пов`язані із защемленням нервових закінчень, спазмами, набряком і подразненням м`язів.

Коли у вас болить поперек, зверніть увагу на свій спосіб життя. Як довго ваш хребет перебуває в напруженому і нерухомому стані, наприклад в положенні сидячи, та ще й зсутулившись? Або, можливо, він зазнав різкого максимального навантаження в незручному положенні або з підйомом важких речей, наприклад, господарських сумок з підлоги?

Болить поперек - як запобігти або полегшити остеохондроз

Проводьте якомога менше часу в положенні сидячи. Якщо цього не уникнути, то намагайтеся сидіти рівно, не сутулячись і не перекошуючись.

Тривале сидіння кожну годину обов`язково чергуйте невеликими вправами - нахили, розгинання, потягування, ходьба тощо.

Не піднімайте важке. Або ж піднімайте правильно: не згинаючись і не нахиляючись, присядьте, візьміть вантаж і підійміть його за рахунок ніг, а не хребта, а краще розділіть навантаження на обидві руки.

Виконуйте вправи для м`язів преса і зміцнення м`язового корсету. Натреновані м`язи візьмуть на себе надлишкове навантаження з попереку. Так ви підтримаєте проблемний відділ свого хребта і трохи розвантажите поперек.

Ці прості поради допоможуть вам запобігти або ж зменшити дискомфорт у попереку. Але при появі гострого болю в попереку, краще не відкладаючи зверніться до лікаря - остаточний діагноз і лікування має призначити саме він. 

Юлія ДОМАНСЬКА

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...