8 правил щасливого сімейного життя

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Мабуть, немає людини, яка вступаючи в шлюб зі своїм обранцем, не мріяла б жити з ним довго і щасливо. Безумовно, так виходить далеко не у всіх, перш за все, тому, що багато з них вже в перші роки свого подружнього життя раптом несподівано для себе усвідомлюють, як важко деколи буває досягти компромісу, уникнути конфліктів, вирішувати проблеми спільними зусиллями і при цьому не утискати інтересів та бажань один одного.

Очевидно, саме тому деякі пари досить швидко розлучаються, так і не доживши навіть до свого «дерев`яного» весілля. У чому ж полягає секрет того, як щасливо прожити у шлюбі якщо не до «коронного», то принаймні до «золотого» весілля? Чарівне.інфо підготувало для тебе 8 корисних порад.

1. Зніми з себе «рожеві» окуляри!

Ти вже достатньо доросла людина, щоб перестати вірити в неземне кохання і принца на білому коні (принцесу в пишній сукні). Залиш ці казки для молодшої сестри/брата або своїх дітей. Звісно, про це можна помріяти, але у реальному житті слід більше уваги звертати на свою кохану половинку, знаходити у ньому більше переваг та хороших рис. Можна пофантазувати і скласти свою власну казку життя зі щасливим кінцем. Варто якомога частіше згадувати спільні казкові моменти вашого кохання. Якщо за орієнтир взяти таку модель поведінки, то навіть низенький лисуватий 25-річний хлопець з худими м`язами (дебела пишна невисока 30-річна дівчина) буде здаватися для тебе принцом (принцесою). І час вже нарешті змиритися, що в реальному житті справжніх принців (щоб і гарний, і розумний, і статний, і багатий) майже не буває. Тому не завищуй планки!

2. Не одружуйся «з гарячки» через палке кохання!

Якщо ти продовжуєш твердо вірити в ідеальне і безкорисне кохання, то ми тебе трохи засмутимо спостереженням деяких психоаналітиків, які стверджують, що шлюб через велике палке кохання збільшує ймовірність неврозів у подальшому сімейному житті. Проте якщо ти все ж закохалася «по вуха», все ж не поспішай під вінець. Адже сильне почуття здебільшого засліплює, і ти не в змозі помітити усіх недоліків, поганих звичок та рис характеру своєї половинки, які в подальшому житті тебе можуть дратувати. Щоб розібратися в міцності ваших відносин та готовності приймати свого обранця з усіма його вадами, потрібен час. Поспіх у цьому питанні недоречний. Тому кохайте один одного, але і пізнавайте!

3. Не лише отримуй, але й віддавай!

Будь готовою до того, що в шлюбі треба не тільки приймати знаки уваги з боку свого чоловіка, але і виявляти аналогічні жести на його адресу. І навпаки: якщо кохаєш, то вимагай такого ж ставлення і від свого партнера. Необхідно обом прикладати однакову кількість зусиль у ставленні один до одного. Між вами завжди має бути взаємоповага, взаєморозуміння та взаємовіддача. Саме цими складовими і відрізняються так звані «високі стосунки», про які ми всі так мріємо. В протилежному разі навіть найкращі відносини з часом можуть дати тріщину.

4. Довіряй і не обмежуй!

Не слухай про те, що шлюб нібито перешкоджає побудові успішної кар`єри і спілкуванню зі своїми старими друзями та змушує відмовитися від улюблених звичок та певних звичаїв. Це – міф. Безумовно, шлюб в певній мірі і обмежить рамки вашої волі, однак навряд чи стане пригнічувати вашу незалежність. Тут важливу роль відіграє повага та довіра між вами. Якщо ваші відносини з чоловіком справді побудовані на довірі, то ви повинні не зачиняти один одного у так званій домашній клітці, а підтримувати, допомагати один одному в прагненні бути самим собою та сприяти всебічному розвитку своєї половинки – як професійному, так і особистісному.

5. Кохайтеся для задоволення, а не для кількості!

Не створюй ілюзій, що через кілька років після весілля ви будете так само інтенсивно, часто та пристрасно кохатися, як і під час «медового» місяця. Будьте готові до того, що з часом гормони пристрасті можуть поступово вщухати. Це цілком природний процес. Тому бери ситуацію в свої руки, проявляй ініціативу у ліжку і періодично підживлюй вашу пристрасть новими відчуттями та експериментами!

6. Не розслабляйся!

Не думай, що після одруження ваші стосунки процвітатимуть, а ваше кохання зростатиме за інерцією. Завжди пам`ятай, що сім`я - це те ж саме, що будівництво будинку, в якому цеглинка за цеглинкою спочатку викладають фундамент, а потім і всю будівлю. У шлюбі фундамент – це не лише кохання, а й повага і турбота один про одного, тобто те, що лежить в основі ваших стосунків, а будівля – це вже власне сама сім’я зі своїми звичками та традиціями. Щасливе подружнє життя - це щоденна клопітка робота двох людей. Тому ніколи не покладай рук у стосунках зі своєю половинкою, щодня намагайся по-новому вражати, проявляти ніжність та турботу, адже якщо ти розслабишся, то ваше кохання може піти на спад і стати крихким.

7. Будь загадковою!

Одружившись, не варто повністю розчинятися один в одному і знати абсолютно все про свого обранця. Це і не цікаво, і небезпечно, адже є ймовірність втратити до нього будь-яку цікавість, а ваші стосунки ризикують стати рутинними. Тому без потреби не розповідайте один одному абсолютно все, що з вами відбувається впродовж дня. У кожного з вас мають бути свої маленькі таємниці. І це стосується не лише роботи та відносин з колективом і друзями, але й секретів вашої особистої привабливості та молодості. Наприклад, чоловікові зовсім не треба знати всіх твоїх тонкощів догляду за шкірою, звідки у тебе на щічках рум`янець, чому у тебе поменшало зморшок і яким чином твої очі і волосся блищать. Пам’ятай – у справжньої жінки завжди має бути загадка!

8. Не набридай і не контролюй!

У стосунках не можна контролювати та відстежувати буквально кожен крок один одного (звичайно ж, якщо в цьому немає приводу). Також не варто намагатися щомиті бути разом. Адже така поведінка може призвести до того, що ви незабаром просто втомитеся один від одного. Недарма ж кажуть, що не має кращого способу зненавидіти один одного, ніж постійно перебувати поруч. Тому живи своїм життям, отримуй від нього якомога більше задоволення для себе і вже після цього ділися цим задоволенням зі своїм супутником. Лише так ви житимете щасливо разом і лише так у вас з`явиться можливість прожити у щасливому шлюбі як мінімум до «золотого» весілля.