Рівне приєдналось до всеукраїнської акції "Хто замовив Катю Гандзюк?"

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Сьогодні Рівне долучилось до всеукраїнської акції "Хто замовив Катю Гандзюк", яка пройшла у 40 українських містах та 8 столицях світу.

У руках учасники акції тримали плакати та вигукували гасла з вимогами покарати винних у вбивстві активістки Катерини Гандзюк. 

Окрім цього, як наголошують організатори акції, вимогами також є розслідування фактів нападів на активістів та журналістів в інших регіонах країни. 

- Мабуть, з кінця Євромайдану і до сьогоднішнього дня зафіксовано більше 50 нападів і вбивств громадських активістів по різних областях України. Рівне у цьому випадку - не виключення. Адже тут були неодноразові напади і на журналістів за їхню професійну діяльність. Тут були намагання підпалити помешкання родичам журналіста та активіста Юрія Дюга. Тут були підпали агенції редакції "Четверта влада". Зараз справа теж розслідується, але результатів ми ще не побачили. І таких випадків дуже багато. За останній рік було одне вбивство і два жорстоких напади в Харківській області, неодноразові напади на мого колегу Віталія Устименка в Одесі, - розповідає організатор акції у Рівному Ірина Стасюк. 

Читайте також: «ГАНДЗЮК: СИСТЕМНЕ ВБИВСТВО»: У РІВНОМУ ПРЕДСТАВИЛИ ФІЛЬМ-РОЗСЛІДУВАННЯ ПРО ВБИТУ ХЕРСОНСЬКУ АКТИВІСТКУ

Активісти адресували свої вимоги до новообраного президента.

- Одна із вимог Володимира Зеленського до Петра Порошенка - про те, що ці справи не розслідувалися. Тепер у нього є весь карт-бланш, він може ці справи взяти під власний контроль, - додає Ірина Стаюк. 

- Одна із вимог - справедливий суд. Розслідування і доведення до кінця цих справ. Тому що правоохоронна система саботує ці всі справи, в тому числі справу Катерини Гандзюк. Вже минуло більше півроку після її смерті, але справа досі у процесі досудового слідства. 

Нагадаємо, напад на херсонську активістку та радницю Херсонського міського голови Катерину Гандзюк було здійснено 31 липня 2018 року - на неї вилили літр сірчаної кислоти. Після трьох місяців перебування у лікарні 4 листопада вона померла. Друзі Катерини створили ініціативу "Хто замовив Катю Гандзюк", в рамках якої разом із журналістами провели розслідування і висловили свою версію щодо замовників убивства. Вони вважають, що до нападу причетні голова Херсонської облради Владислав Мангер, екс-голова Херсонської облради Андрій Гордєєв та на той момент його заступник Євген Рищук, однак, достатніх доказів їхньої вини слідством так і не було зібрано. Наразі у справі змінюють кваліфікацію злочину, пом`якшуючи фігурантам справи інкриміновані підозри.