Майже 6 років без м’яса та риби: чому молода рівнянка вирішила стати вегетаріанкою (ІНТЕРВ’Ю)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Близько шести років тому рівнянка Ольга Корсюк відмовилася від м’яса та риби. Зараз у раціоні дівчини переважають різні овочі, фрукти, горіхи, каші, бездріжджовий хліб, корисні смаколики.

Історією про свій шлях до вегетаріанства Оля поділилася з кореспонденткою порталу «ЧаРівне.інфо».

Розкажи, чому ти вирішила стати вегетаріанкою?

Я давно задумувалась над морально-етичною стороною. Колись мені стало шкода тварин. Я дуже полюбляла їсти м’ясо, але мала внутрішню боротьбу через це. Деякий час мене стримувало і заспокоювало лиш те, що такий раціон життєвонеобхідний і що це не шкодить фауні. Тваринки в лісі собі окремо, а те що їм я – окремо і врегульовано.

Потім я прочитала книжку Ремарка, яка, вчинила дуже великий вплив на мене - «Чорний обеліск». Там була дуже глибока для мене думка, що в очах Творця важлива кожна жива істота – і мурашка, і муха, і слон, і кит, і людина. Що з Його висоти все це однаково живе і однаково важливе в цій усій системі. Тому людина не має права вирішувати, кому жити, а кому ні. Я перестала дивитися на м’ясо, як на частину чогось. Я дивлюся на це як на істоту, а не шматок. У певний момент я зрозуміла, що більше не хочу. Пізніше стало просто огидно.

Як давно ти відмовилася від м’яса?

На сьогоднішній день, це вже майже 6 років.

 

Розкажи трохи більше про свій перехід до вегетаріанства. Як це відбувалося?

Спочатку я відмовилася від усього м’яса, трошки під’їдала рибу. Потім до мене дійшло, що рибі теж боляче, що вона хоче жити, розмножуватись. Я і від риби відмовилася таким чином. Дуже сильно тисла на молочку, особливо кисломолочні продукти - сир, кефір. Їла дуже багато творогу, дуже любила його. Також, їла яйця.

Я постійно досліджую це питання і у різних джерелах спостерігаю, що будь-яка їжа тваринного походження може погано впливати на організм. Крайнім часом я стараюся вживати все менше їжі тваринного походження.

Є дуже багато людей, які із агресією нав’язують свою вегетаріанську позицію іншим. Людина тільки заходить в приміщення, а вже всі мають знати, що вона вегетаріанець, веган чи сироїд. Це не добре, це лише відштовхує інших людей від цього шляху. Якщо ти хочеш допомогти, поділитися якимось знаннями – це треба робити лояльно, а не робити біль і закривати від інформації. Їжа – це не просто їжа, як якась фізична субстанція. Це те, чим ми себе наповнюємо і будуємо. Їжа стає нами, - додає Оля.

Можливо, ти маєш якісь улюблені вегетаріанські страви? Який твій раціон зараз?

Я полюбляю все, абсолютно невибаглива в їжі. Головне для мене, щоб воно було «невбите». Через брак часу я практично не буваю вдома і нічого не готую. Можу зробити салат, в який накидаю все, що є. Це може бути якась каша, або хлібчик із бездріжджового тіста. Зараз, в основному, в мій раціон входять майже щодня авокадо, по можливості, банан, яблучко, салат, пекінська капуста, багато горіхів, хлібчик, оливки, каперси, шпинат. Стараюся, щоб завжди вдома в холодильнику були овочі та фрукти. Картоплі я вже дуже давно уникаю. Загалом можу жити на підножних кормах. Вода також має велике значення. Треба пити хорошу воду. Вона забезпечує якість травлення і самопочуття. Також горіхи перед вживанням рекомендовано замочувати на воді. Значно приємніші й корисніші в засвоєнні вони саме такими. Також, я давно не вживаю соняшникової олії. Зараз це оливкова, лляна, гарбузова.

 

Снідаю я, зазвичай, салатом із хлібцями або хлібом. Якщо необхідних інгредієнтів не заготовлено – під рукою вівсянка. Обідаю я зазвичай не вдома. Це може бути смузі чи веганський тортик. Вечері як такої вже намагаюся уникнути, її взагалі може не хотітися, якщо обід був достатньо ситний. Супів не їм з дитинства, для мене значно краще поїсти чогось свіжого, термічно необробленого. Інша справа в поході – тоді суп функціонально-опціональний - зігріває, окрім того - в походах споживаєш скільки можеш задля відновлення енергії - бо потім може не бути, все як у великій сім‘ї - розповіла рівнянка.

Які зміни ти помітила після відмови від м’яса, риби?

Я відчула велику легкість. Раніше, коли були сімейні свята, була післязастільна важкість і бажання перепочити-перетравити.

Я за те, щоб свій організм, в першу чергу, не забруднювати. Тому почуваю себе дуже гарно. Мої знайомі, які переходили на рослинну їжу тимчасово чи назавжди - помічали зниження рівня агресії в собі. Я ж хочу жити, створюючи іншим якнайменше страждань. Для мене вегетаріанство – в межах мого духовного погляду на світ, якщо так можна сказати. За ціль у мене добре моральне та фізичне самопочуття, гарне здоров’я, багато років життя. Для мене їжа це лиш інструмент, а не мета. Це не фініш, це просто шлях яким я йду. Наразі це дуже комфортно.

Катерина Глівчук