"Зіркові" рівненські татусі розповіли про партнерські пологи (Фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Якщо декілька років тому присутність чоловіка на пологах була дивиною, то зараз це цілком звичайна річ. Стояти під вікнами пологового і хвилюватися, чи приєднатися до дружини, яка народжує? Для багатьох чоловіків - це доволі важкий вибір.Особливо для тих, хто готується батьками стати вперше.

Тож, в рамках проекту  "Пузата мама-2019" досвідчені татусі - рівненський нардеп Юрій Вознюк, депутат Рівнеради Олександр Курсик, журналіст Юрій Дюг та лікар-гінеколог Артур Федорків - провели лекцію для сімейних пар. Відтак, практичні поради підкріплені досвідом обов`язково стануть у нагоді учасникам проекту.

Зустріч відбулася у Рівненському медіа-центрі.

Говорили на різні теми: про власний досвід народження діток, у яких пологових та як народжували, чому пішли на спільні пологи, роль і функції чоловіка у пологовому залі та наскільки це важливо для подружжя.

Олександр Курсик, як тато двох донечок, розповів про власний батьківський досвід.

- Кожна лекція татусів - згадування наших пологів))). І посміятися є з чого, і поради дати корисні вдається. Я "за" присутність батька при народженні дитинки, завжди агітую за це. Завжди розповідаю у деталях, як народилися Олександра та Роксолана, ну а потім вже запитання-відповідь. Мені здається, ці лекції дуже корисні парам.

Юрій Вознюк, який вже не раз був у пологовому залі, також рекомендує майбутнім татусям іти на пологи. За його словами присутність чоловіка суттєво допомагає дружині в момент появи на світ малюка.

- Рішення чоловік має прийняти сам, а потім запитати дозвіл у дружини. І у випадку ствердного "так" - готуватись до спільних пологів. Крім того, ця подія у вашому житті не заради моди, не для того, щоб потім хизуватись фото, не заради підтримання тренду... Ця подія, виключно, для полегшення пологів для майбутньої мами. І оскільки тато прийняв рішення піти - то має повністю виконувати усі забаганки дружини та команди акушерів і лікарів. Морально це не легко, але воно того вартує). Я вже тричі брав участь у спільних пологах і не на секунду не пошкодував про це. Присутність чоловіка на пологах - це підтримка та впевненість для дружини, та усвідомлення цінності цього моменту для самого чоловіка.

- Головне, щоб все проходило в злагоді і сприяло зміненню родини. А діти були здоровими! А те, в якій мірі чоловік має долучатися до пологів, кожна сім’я має визначати індивідуально. Звичайно, відвідувати пологи лише для цікавих вражень не варто, чоловік має допомагати в потрібний момент і підтримувати емоційно і фізично. Крім того, спільні пологи це особливий рівень довіри та духовного єднання родини. Це випробування і радісна подія, яку варто переживати разом, - зауважив тато прекрасної донечки, рівненський журналіст Юрій Дюг.

- Для мене, як лікаря, важливо, аби до пологів була готовою не лише жінка, а й чоловік. Звичайно, ніхто нікого не змушує іти на пологи - це рішення індивідуальне для кожного чоловіка. Водночас, кожен батько має розуміти власну відповідальність і знати, чим може допомогти дружині, - додав лікар-гінеколог Артур Федорків.

Нагадаємо, що сам конкурс «Пузата мама» покликаний, насамперед, популяризувати здорове материнство, щасливе батьківство та міцні сімейні цінності. Метою його проведення є організація приємного, цікавого та корисного дозвілля для вагітних. Відтак, проект дає можливість усім рівнянам переконатися, що вагітність – це не хвороба, а особливий трепетний період. Таким чином, усі вагітні учасниці проекту вже дев`ятий рік поспіль демонструватимуть, що бути матір’ю - це красиво, здорово і модно.

А наприкінці проекту на усіх його учасниць чекає грандіозне фінальне шоу, де майбутні матусі дефілюватимуть по справжньому подіуму, яке відбудеться 17 травня у парку ЖК "На Щасливому". Початок о 17 годині: У РІВНОМУ ВІДБУДЕТЬСЯ ГРАНДІОЗНИЙ ФІНАЛ "ПУЗАТОЇ МАМИ"

Більше новин проекту шукайте у спецрубриці «ПУЗАТА МАМА» на порталі «ЧаРівне.інфо».

Оксана КРАВЕЦЬ