Новонародженій дівчинці з Рівненщини провели унікальну операцію на серці

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Ангелінка Кньовець з Рівненщини стала першою в Україні пацієнткою, якій в віці 21 день зробили складну операцію на серці.

Мама дівчинки, Юлія розповідає, що народжувала 21 грудня 2018 року в Володимирецькій ЦРЛ. І лише після того, як її донька народилась лікарі помітили проблему зі здоров`ям.

- Я неодноразово робила УЗД у Рафалівці, Кузнецовську, Володимирці, ніхто не бачив жодних патологій. Після пологів ми почали бити на сполох, щоб нас відправили на Рівне. Далі все було, як у страшному сні: швидка допомога довго їхала, рівненські лікарі шансів на життя моєї дівчинки не давали, адже ніхто таких операцій тут не проводив, - розповідає Юлія Кньовець.- Разом з тим, я хочу подякувати лікарю-анестезіологу-реаніматологу Рівненської обласної дитячої лікарні Оксані Марчевській, яка зробила дуже багато для того, аби Ангелінку прооперували. Завдяки їй моя донечка набрала необхідну вагу, саме вона  супроводжувала нас до Києва. 

Унікальна та екстренна операція Глена (двунапрямлений кавапульмональний анастомоз) у столичному Інституті серця МОЗ України була проведена  12 січня 2019 року. 

Нині мама Ангелінки Юлія щиро дякує усій  команді фахівців, які врятували життя її дитини.

- Мої слова вдячності адресовані кардіохірурургам Василю Карпенко та Володимиру Вашкебі, завідувачці відділенням дитячої реанімації Ірині Галамай, анестезіологу Ользі Ласточкіній. - каже Юлія.

 

Оксана КРАВЕЦЬ