Майже 250 звернень: на Рівненщині почали більше говорити про домашнє насильство

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Сьогодні з робочим візитом до Рівного завітала заступниця Міністра юстиції України Івана Смачило. Разом із місцевими сімейними радницями – Любов`ю Романюк, Ліаною Диновською, Оленою Бобровською - говорили про перші результати їх роботи на Рівненщині.

Забирати час від сім’ї, від своєї основної роботи і допомагати іншим людям – це подвиг! Півроку тому ми розпочали зовсім нетиповий проект для державної структури «Сімейні радники». Звичайно, ми надіялися, що він буде успішний. Ті люди, які системно страждають від домашнього насильства (це жінки, чоловіки, діти, старші люди) роками не знали до кого звернутися, де шукати допомогу – нарешті її отримали. За ці місяці проект «Сімейні радники» найуспішніший у всій країні. Майже 250 людських звернень пройшли через сімейних радників. Це надзвичайно виснажлива психологічна робота, - зауважила Іванна Смачило.

Як розповіла рівненська поліцейська-омбудсмен Інна Березовська, у першому кварталі цього року до поліції вже надійшло 845 повідомлень про домашнє насильство. Упродовж всього минулого року таких було 1095. Тоді найбільше звернень поступало з Рокитнівського (169), Гощанського (163) та Радивілівського (113) районів.

Цього року вже було складено 901 протокол за вчинення домашнього насильства. Найбільше їх у Рівненському районі (81) та Гощанському (66).

Це говорить про те, що із веденням закону «Про домашнє насильство» люди почали більше звертатися, очікувати допомоги від поліції, - зазначила Інна Березовська.

Ми маємо розуміти, що кількість випадків домашнього насильства не збільшилась і не зменшилась, адже ми не знаємо цього. Ми розуміємо тільки, що люди стали активніше захищати свої права і вони почали довіряти державі та правоохоронним органам, - додала Іванна Смачило.

Сімейні радниці консультують щосереди з 14 до 17 години у Рівненському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що на вул. Кавказькій, 7. Також, з ними можна зконтактувати через соцмережу Facebook.

Катерина Глівчук