У Рівному хочуть заборонити поліетиленові пакети

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Фото - ілюстрація

У Рівному просять обмежити використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових мережах.

Така петиція з`явилася на сайті Рівненської міської ради. Повний текст:

Метою даного рішення Рівненської Міської Ради має бути збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров`я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища та збереженням довкілля для наступних поколінь.

Прийняте рішення РМР має рекомендувати суб`єктам господарювання у сфері торгівлі, пропонувати покупцям альтернативу використанню одноразових поліетиленових пакетів — паперові пакети, багаторазові торбини тощо, а також розробити Програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання багаторазової тари.

Розробити програму щодо поетапного плавного переходу, відмови від одноразових поліетиленових пакетів. Виконавчій владі міста Рівне провести зустрічі, консультації щодо напрацювання конкретної дорожньої карти щодо такого переходу.

Завданням програми має стати впровадження нових еко-стандартів із споживання, які стануть індикаторами еко-культуру в рівненській громаді.

Для якісного виконання програми необхідно мати чітку номенклатура того, що використовується в супермаркетах та магазинах міста Рівного. Наприклад, окрім поліетиленових пакетів є полістирол, який теж приносить багато шкоди. Відтак, маємо мати чітке розуміння від супермаркетів, магазинів, що потрібно замінити, на те, що переробляється.

Також, організовувати інформаційно-просвітницьку роботу у школах та дошкільних закладах щодо негативного впливу поліетилену.

Наразі триває збір підписів. Підтримати цю електронну петицію можна за посиланням: http://www.city-adm.rv.ua/Petitions/view-petition/2395

Нагадаємо, у місті Здолбунів на Рівненщині рішенням міської ради вже обмежили використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових об’єктах міста: У ЗДОЛБУНОВІ ОБМЕЖИЛИ ВИКОРИСТАННЯ ПОЛІЕТИЛЕНОВИХ ПАКЕТІВ