Як на Рівненщині зустрічали Гройсмана та Гриневич? (фоторепортаж)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У п’ятницю, 1 березня, на Рівненщину із першим візитом в якості прем’єр-міністра України завітав Володимир Гройсман. Посадовець відвідав Острозьку академію, побував на відкритті дитсадка в Оржеві, поспілкувався з учнями Шпанівського ліцею та зустрівся із пластунами.

Разом із прем’єр-міністром приїхала і міністр освіти та науки Лілія Гриневич. 

Згідно програми візиту прем’єра, прилетів він у Рівне близько 11-ої години. Зустрічати главу уряду в Рівненському аеропорту мали голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, голова Рівненської облради Олександр Дехтярчук, керівники поліції, прокуратури та СБУ області Валерій Самчук, Богдан Подубинський та Василь Бедрій.

В Острозьку академію Володимир Гройсман мав прибути об 11.40. За планом урядовець мав оглянути добудову нового корпусу академії. Там, як стало відомо згодом, Гройсман повідомив, що Кабмін виділить на будівництво корпусу ще 10 мільйонів гривень.

До головного корпусу посадовець приїхав о 12.05. Там його зустрічали нардеп Юрій Вознюк, заступник голови Рівненської ОДА Олександр Корнійчук, голови Острозької РДА та м. Острог Богдан Турович та Олександр Шикер, а також переобраний напередодні ректор Острозької Ігор Пасічник.

Володимир Гройсман відразу пішов до студентів, які його зустрічали при вході. І тут також не обійшлося без традиційних селфі.

Потім за традицією політика зустріли в театралізованих костюмах князів. А дорогою в академію Ігор Пасічник розповідав прем’єр-міністру про відродження закладу.

У самій Острозькій академії Володимир Гройсман мав взяти участь у двох заходах – 25-річчі відродження академії, а також у форумі, присвяченому національній безпеці України.

У своєму виступі Володимир Гройсман говорив про історію, відновлення Острозької академії, популізм, агресію Росії, євроінтеграцію, освіту тощо.

- В один день ми отримали наступ на український Крим та Донбас. За один день для нас були закриті всі ринки. Наша економіка була заблокована. До 14-го року ми були залежні від економіки Російськї Федерації, крім того, була кібератака, інформаційна агресія, тобто був застосований весь спектр зброї. Це потребувало від нас стійкості… У 14-му я був Вінницьким міським головою, і уже 8 років очолював достатньо велике місто. На той час система, яка існувала у державі, була централізована, неефективна. І не давала розвитку державі. У 14-му році треба було приймати відповідальне рішення і я прийняв рішення йти у центральну владу, - заявив Гройсман.  

Не забув він згадати і про здобутки на посаді глави уряду: «За три роки роботи уряду, який я очолив в 2016-му році, нам вдалося забезпечити економічне зростання. Врешті у 2019 рік ввійшли з високими валютними запасами, зменшенням інфляції».

Я теж ще молода людина. Мені – 41 рік. У 24 роки мене обрали міським депутатом, у 28 – міським головою… Тому закликаю вас бути активними і брати участь у житті країни, - продовжив прем`єр, звертаючись до студентів. 

Близько 15-ої години Володимир Гройсман з Лілією Гриневич прибули до Оржева, де відкривали дитячий садочок, що будувався з 2014 року, на який у селищі чекали 20 років. На це будівництво виділили 37 мільйонів гривень, з яких 20 мільйонів гривень дали місцеві бюджети, 17 мільйонів – з держбюджету. Дитсадок може вміщати близько 150 дітей. Запрацює дошкільний заклад орієнтовно через тиждень.

Прем’єр також тут взяв слово. Зокрема він повідомив: «Сьогодні ми працюємо суто по питанням освіти. Важливо, щоб максимально створювалися умови для розвитку освіти. Коли наш Уряд почав працювати, у країні було 96 тисяч дітей, які стояли у чергах до дитячих садочків. З 21 мільйона ми виділили 17 мільйонів. Фактично ми зменшили чергу до дитсадків до 33 тисяч. Маємо забезпечити 100 % по всій країні місця у дитячих садочках.

І коли я приїжджаю в регіони, я хочу бачити, куди конкретно ми передали кошти з державного бюджету у місцеві бюджети».

У прем’єра також планувалася зустріч із учнями Шпанівського ліцею та активістами пластового руху. 

Володимир Гройсман вручив директору ДНЗ сертифікат на інтерактивну дошку. Та поїхав з Оржева о 15.40 після прес-брифінгу. 

Відліт із Рівного до Києва попередньо планувався о пів на сьому вечора.

 

 

Денис ГРИЩУК