Будувати чи ні: у Рівному провели громадські слухання щодо розбудови Хмельницької атомної станції

Новини Рівного - ЧаРівне.info

15 січня 2019 року розпочалося громадське обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва енергоблоків №3, №4 Хмельницької атомної станції ДП "НАЕК «Енергоатом".

Сьогодні у приміщенні Рівненської ОДА відбулося вже друге засідання цих слухань. На громадські обговорення прийшли всього 26 людей. Ініціатори та замовники оцінки впливу на довкілля розповіли, що блок №3 готовий на 70%, а блок №2 - на 20%. Всього ж на добудову необхідно 73 мільярди гривень, якщо ж ці гроші будуть, то вже за 5 років ХАЕС матиме 4 блоки.

На громадських слуханнях виступили активісти "Екоклубу", вони наголосили, що добудова двох енергоблоків має багато загроз. Зокрема, будівництво блоків № 3,4 ХАЕС посилить залежність України від Росії, ціна може бути значно більшою, використання старих будівельних конструкцій може бути небезпечним, загроза тероризму та ризики аварій із катастрофічними наслідками.

Такі ж слухання проведуть ще в Хмельницькому, Тернополі, Житомирі, Вінниці, Чернівцях, Києві, Луцьку та Івано-Франківську.