Рівненські батьки масово вимагають змінити шкільне меню

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному в усіх школах активно обговорюють тему харчування дітей. Ідею шеф-кухаря Євгена Клопотенка у місті підтримали депутат міської ради Олександр Курсик та засновниця клубу "Пузата мама" Оксана Кравець.

 Євген Клопотенко розробив 110 нових страв для шкільного меню. Вони можуть замінити те, чим харчуються діти в школах за рецептами з1957 року.

- З рівненськими батьками ми неодноразово обговорювали цю проблему. Як виявилось, діти удома часто кажуть, що весь день були голодні, адже обід у шкільній їдальні був не смачний. Тому  виходить, що  шкільні страви учні замінюють шоколадними батончиками, сухариками, булочками й чіпсами.- розповідає Оксана Кравець.- Рецепти Клопотенка - це цілком корисна та здорова, смачна, поживна та "сучасна" їжа. Вони покликані замінити в українських шкільних їдальнях рецептурники середини минулого століття, за якими готують їжу досі. Мені, як мамі важливо, щоб діти із задоволенням їли гарячі страви і не псували собі здоров`я булочками і батончиками. 

Як стверджує Клопотенко зараз у шкільних їдальнях їдять всього 25% дітей.

Не менш разючі цифри раніше називав журналістам експерт МОЗ України з гігієни харчування Олег Швець. У 2017 році він говорив про те, що 80% дітей не хочуть їсти у шкільних їдальнях, а держава витрачає півмільярда гривень щорічно на харчі, які просто викидають.

Головного реформатора шкільного меню Євгена Клопотенка вже запросили у Рівне, також розпочали розмови з батьками у всіх школах та керівництвом міста.

- Після мого посту у "Фейсбук" до мене звернулися десятки батьків. Ця тема цікавить усе місто. Я тут, навіть, не як депутат, я тут як батько. Моя донечка навчається у другому класі, вона активно займається спортом, харчування має велике значення, а вона не хоче їсти в школі. Ми не хочемо нікого ображати чи забирати у когось тендери чи роботу, ми вимагаємо щоб нашим дітям давали корисну, смачну і не дорогу їжу. Я вже мав розмову з міським головою Володимиром Хомком та профільним заступником Галиною Кульчинською, ця ідея їм дуже сподобалася, тому Рівне може стати першим містом в Україні, яке змінить меню та втілить ідеї Євгена Клопотенка.- наголошує О. Курсик.

Вже найближчим у Рівному організують зустріч Євгена Клопотенка з рівненськими батьками, підприємцями та працівниками їдалень.

Філософія шкільного меню Євгенія Клопотенка