На Рівненщині друга парафія перейшла до ПЦУ

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Релігійна громада села Урвенна Здолбунівського району, що на Рівненщині, вирішила перейти до єдиної помісної православної церкви. Таке рішення прийняли сьогодні, 20 січня. Про це повідомляє голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. 

Він уточнив, що перехід здійснювався згідно закону про зміну підлеглості релігійних громад, який Верховна Рада прийняла цього тижня. 

За перехід до ПЦУ проголосувало 58 присутніх на парафіяльних зборах (одноголосно, відповідно до Статуту УПЦ, членство в релігійній громаді не фіксоване).

Наразі позиції настоятеля храму о. Андрія (Остапюка) стосовно прийнятого рішення немає. 

Як зазначив Сергій Кондрачук, настоятель або підтримає рішення пастви та надалі залишиться правити у храмі Казанської Ікони Богоматері, або громада буде просити Рівненську єпархію призначити їй нового настоятеля. 

Слід зазначити, що збори були призначені на середу, 15:00. Але голосування не відбулося, бо у село приїхали представники УПЦ МП з Межиріцького монастиря і влаштували хресний хід. 

Нагадаємо, першою у Рівненській області про перехід до Православної церкви України оголосила громада Хрестовоздвиженського храму села Деражне Костопільського району.