Приймайте це як аванс, - у Рівному перевізникам погодили нову вартість проїзду в маршрутках

18.12.2018, 16:21      Переглядів: 2277

Фото Рівне 1

У Рівному перевізники на розгляд міського голови та виконкому подали свої розрахунки на новий тариф на перевезення маршрутними таксі. 

Як заявив начальник міського управління транспорту та зв’язку Віталій Миронюк, у жовтні-листопаді вартість пального зросла з 28 до 34 гривень:

Віталій Миронюк: У зв’язку з подорожчанням пального, паралельно зростає все – починаючи від шин, акумулятора. Крім того держбюджетом передбачено зростання мінімальної заробітної плати до 4175 гривень, ріст складає 12 %. Тож виникла потреба у перегляді діючого тарифу. Отже, перевізники звернулись до міського голови з проханням переглянути тариф. Подані розрахунки були перевірені, частина з них повернута, там були некоректні цифри. Була виведена середня ціна – 6, 44 грн. Ця пропозиція виноситься на розгляд.
Секретар Рівнеради Сергій Паладійчук: Я – за те, щоб погодити підвищення, але цей лист – не мотиваційний. Цифри, на які ви опираєтесь, – некоректні. Всі складові збільшуються на 12-15 %. А підняття передбачається на 20 %. Немає мотивації у цьому листі підтримати ваше клопотання… Давайте складемо правильно довідку, щоб можна було об’єктивно пояснити рівнянам.

Член виконкому Василь Царук запропонував питання про підвищення тарифу зняти з порядку денного.

- Тільки цифри змінились. Ця довідка, яка була подана вами, – один в один від попередньої. Ви хоч зробіть ті маршрутки, щоб можна було зайти в них та сісти. Бридко. Як казав покійний Кузьма Скрябін, як собача будка. – зазначає Василь Царук. – У тролейбуси приємніше заходити. 

Натомість перевізник Володимир поскаржився, що у перевізників немає де ремонтувати свій транспорт: Де ми маємо ремонтувати маршрутки? Автобусний парк біля «Фоззі» розкурочили. Чому нам не побудувати автобусний парк як тролейбусний? Чому для нас не можна таке зробити? – заявив він. 

- З того часу як ви подавали свої розрахунки ви клялися та божились, що вони будуть відремонтовані. А що ми бачимо – маршрутки як їздили перекособочені, так і їздять. Стан маршруток – огидний, - додала член виконкому Ніна Скиба.

- Ми просимо підвищити вартість проїзду до шести гривень. Гуму треба купити не за гривні, а за євро. Пільгова категорія у нас їздить безкоштовно. Жоден водій не візьме п’ять гривень з дитини, - сказав один із перевізників.

- За таку суму нових автобусів не з’явиться. І в той же час я розумію, що для наших людей шість гривень – багато... Але, зважаючи на заробітки в Україні, ситуація у всіх містах буде однакова, повсюди – така ціна. І будуть старі автобуси. Але й ці старі можна привести у належний стан, - сказав міський голова Рівного Володимир Хомко.  

Зрештою 14 членів виконкому підтримали перевізників, один – проти, троє утрималося. Отже, у Рівному з 1 січня 2019 року зросте вартість проїзду до шести гривень. 

Після голосування Володимир Хомко сказав перевізникам: Приймайте це як аванс. Зробіть все так, щоб не було нарікань. 

Як додав мер, ціну проїзду в тролейбусах підвищувати не будуть. 

Нагадаємо, востаннє вартість на проїзд у маршрутках у Рівному підвищували у квітні цього року.

 

 

 

Читайте також:

  • Нові
  • Популярні