Кривава розправа через ревнощі: суд не повірив в каяття одержимого ученицею вчителя

17.07.2018, 22:51      Переглядів: 2316

Сьогодні в Апеляційному суді Рівненської області колегія суддів у складі Полюховича, Збитковської, Іващука розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого у незакінченому замаху на вбивство колишнього вчителя Миколи Шеремети. Вироком Сарненського суду від 28 березня 2018 року його було засуджено до 10 років позбавлення волі, також було визначено ще й відшкодування майнової та моральної шкоди на користь потерпілого - 116 тисяч та 1 мільйон гривень відповідно.

Засуджений у своїй апеляційній скарзі просив перекваліфікувати статтю обвинувачення (з ч.3 ст. 15 ч.1 ст. 115 КК України на ст. 121, тобто умисне тілесне ушкодження, за якою передбачено покарання від 5 до 8 років.

У суді Шеремета розкаявся та просив пробачення у потерпілих.

Нагадаємо, у вироку суду вказується, що вночі 3 листопада 2016 року вчитель наніс потерпілому Івану Лукші численні ножові поранення по всьому тілу, коли останній повертався додому після зустрічі з дівчиною. Як розповів потерпілий у суді, обвинувачений наносив йому удари ножем та казав: "Не вмираєш?! Коли ти вже помреш? Ти з нею (колишньою його ученицею, авт.) все одно не будеш разом."

Свідки знайшли потерпілого в калюжі крові. Хлопець після того пережив операції і досі лікується. Він є інвалідом дитинства.

За свідченнями родичів та знайомих потерпілих, це сталося через ревнощі до своєї колишньої учениці, якій він надавав знаки уваги ще коли їй було 12 років - завищував оцінки, дозволяв виходити з класу, щоб порозмовляти по телефону,писав їй повідомлення в соціальних мережах, в яких повідомляв їй, що любить її та жити без неї не може та інші нісенітниці. Учениця розповідала, що обвинувачений завжди переслідував її. Одного разу, коли вона повернулася із сільського клубу додому в нічну пору доби одна та зайшла до себе в будинок, в коридорі сидів обвинувачений з ножем та відразу кинувся до неї, наніс їй один удар по голові та потягнув її на город, проте вона стала кричати і почули її батьки (оскільки вікно в будинку було відкрите), які забрали її.

За ті дії вчителя так і не вдалося притягнути до відповідальності – нібито через те, що у справу втрутилася мати засудженого, сільська голова, з якою родичі дівчинки не хотіли псувати стосунки. 

У суді обвинуваченого запитали, навіщо він скоїв напад із ножем саме на Івана Лукшу.

- Я не вважаю, що мої дії були спрямовані на вбивство… Я це зробив із метою пошкодити його машину. Він тоді почав зустрічатися з особою, яка на той час була неповнолітня. Це Дем’янець Діана. Я не хотів, щоб він з нею зустрічався, бо вона була і ще є неповнолітньою особою. Десь шість разів точно я йому наніс удари, а в шию не наносив, по почках не бив, я йому прямо в центр бив…. Для мене це не характерно. Я сам цього навіть не розумію, як це сталося. Тоді, коли свідок з’явився на події, я просив викликати «швидку», - розповів обвинувачений.

Окрім зміни статті, колишній вчитель хотів зменшити суму відшкодування – до 140 тисяч гривень.

Сторона потерпілих просила не задовольняти скаргу. Також адвокат Бойчук розповіла, що передувало цьому нападу.

- Мав зовсім дорослі не вчительські почуття до учениці.

- Я визнаю, я не мав права це робити. Я хочу попросити вибачення, кому заподіяв зло цими діями. У першу чергу хотів би попросити вибачення у потерпілого, - сказав обвинувачений.

Суддівська колегія апеляційну скаргу не задовольнила – вирок суду першої інстанції залишили без змін. За "законом Савченко" Шереметі у строк відбуття покарання зарахують строк попереднього його ув’язнення з 4 листопада 2016 року по 20 червня 2017 року - із розрахунку один день попереднього ув’язнення - двом дням позбавлення волі. На цю ухвалу ще може бути подана касаційна скарга. 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...