Переполох у рівненських школах:що буде з поглибленим вивченням предметів?

13.06.2018, 15:11      Переглядів: 2968

фото lutsk.rayon.in.ua

У Рівному батьки  занепокоєні ситуацією зі змінами щодо поглибленого вивчення деяких предметів. В першу чергу це стосується іноземних та української мови.

Із січня 2018 року держава не надала освітянську субвенцію. Відтак, аби зменшити витрати,  учнів із наступного навчального року будуть ділити на більші за кількістю групи.  Тож, хто оплачуватиме поглибленні знання дітей  з вересня 2018 року: держава, місцевий бюджет чи самі батьки, дізнавались журналісти "ЧаРівне.інфо".

За словами батьків, із наступного року їх діти навчатимуться у групах по 15-17 учнів, а відтак в результаті  - це вплине на якість отриманих знань.

- Навчання, приміром  англійської школі має відбуватись у трьох групах. Досі було так. Наразі мова йде про те, щоб клас із 34 дітей поділили всього на 2 групи. Тож,  я тепер занапокоєна тим, чи зможе моя дитина отримати ту кількість знань, на яку я розраховувала, віддаючи дитину у гімназію, де вивчають англійську мову поглиблено, - розповідає мама учениці 1 класу Рівненської гуманітарної гімназії Ольга Талько.

В управлінні освіти  батьків заспокоюють, мовляв відповідні запити вже направлені в Міністерство освіти України. 

- Ми знаємо про цю ситуацію. Наразі порушено клопотання перед областю та Міністерством освіти про додаткові субвенції. Тож, сподіваємось, що до наступного навчального року вдасться вирішити ці питання.- наголошує заступник начальника управління освіти м. Рівне Катерина Сичик.

Натомість, заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська розповідає, що в Законі "Про освіту" немає поділу на гімназії, ліцеї і тд. Усі школи - рівні. Крім того, досі поділ груп та індивідуальне навчання учнів оплачувала держава. Наразі ж, ця сума фінансується з місцевих коштів.

- Ця ситуація виникла через те, що з січня 2018 року немає державної освітянської субвенції. Цих грошей нам ніхто не дає. Відтак, ці кошти були надані з міського бюджету. А це 17 мільйонів гривень. Нещодавно на нараді директорів, кожному керівнику навчального закладу було дано завдання переглянути поділ класів на групи. Однак, вийшло так, що деякі безвідповідальні директори,  замість того, щоб розібратись у ситуації маніпулють батьками, говорячи про те, чого ще насправді немає.

Очевидно, якщо держава не буде виконувати свої зобов`язання та не перегляне нормативи про поділ самих груп на 8-10 осіб, місто буде реагувати відповідно. Якщо ми дійсно хочемо, щоб діти знали якісно іноземні мови, українську мову, інформатику чи інші предмети, без яких не обійтись, ми маємо зберегти поділ груп. Тільки тепер місто має знаходити мільйони, щоб оплачувати це. Або ж, є ще варіант. Усі школи мають право надавати додаткові освітні послуги. Тому нехай, не збирають з батьків гроші на 10-ту плазму, тюлі і штори, а обговорять додаткову оплату педагогам, які будуть вчити їх дітей. А батьки, зі свого боку, нехай цікавляться куди вони  і на що здають гроші.- наголошує Кульчинська.

Оксана КРАВЕЦЬ

 

 

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...