Копитко міг би відразу вкласти гроші у ФК «Львів» і надалі виводити його в Прем’єр-лігу, – думки рівненських уболівальників стосовно трансформації «Вереса»

22.05.2018, 18:15      Переглядів: 2257

«Верес» повертається до Рівного. Саме ця сенсаційна новина вчора була найбільш обговорювана серед рівненських уболівальників. Клубу, який досі виступав на хорошому рівні, незважаючи на останні результати, у Прем’єр-лізі, вже немає.

Натомість з’являється інший – вже тепер не лише з львівською пропискою, але й з назвою. Таким чином власник «Лімо» Богдан Копитко втілив свій план, який, очевидно, виношував з того часу, як став головним спонсором рівненської команди. Тепер у Львові гратиме дві команди у Прем’єр-лізі. Можливо, для декого це є хорошою новиною, що у місто повертається галицьке дербі, а, можливо, комусь навпаки стане байдуже на іншу команду. Пам’ятаємо, що були часи, коли ФК «Львів» також здобував перемоги і над тим самим «Шахтарем». Хтозна, як все складеться.

Але для Рівного склалося не так як цього очікувала більшість. Нині рівненські уболівальники відчувають розчарування, біль та навіть злість на Богдана Копитка й колишнього президента «Вереса» Олексія Хахльова.
Багато хто вважає, що їх «кинули», «злили». 

Проте у декого після вчорашньої пережитої новини є інші більш конструктивні думки стосовно подальшого існування «Вереса». Так чи інакше, але рівненські уболівальники вірять та надіються, що «Верес» ще заграє і на досить хорошому рівні – з Хахльовим це буде чи без.

Ми ж вирішили запитати у журналістів та уболівальників, як вони ставляться до останньої новини стосовно зміни назви клубу, а вважаймо припинення існування клубу, та що, на їхню думку, далі очікує «Верес». Чи гратиме він у Другій лізі, як це було анонсовано у ЗМІ. І якщо так, то хто фінансуватиме клуб. На жаль, наші респонденти не змогли знайти відповіді на ці питання. Але це очевидно. Адже їх треба адресувати зовсім іншим людям…

Сергій Татаренко, журналіст: Хтозна – можливо, це і добре, що так все закінчилося – так гарно і красиво. Наче комета пролетіла у небі. Чи очікував я це? Напевно, таке щось можна було б спрогнозувати. Адже у Рівному жодних передумов для розвитку футболу немає. Насамперед це стосується бази, розвитку спортивних шкіл. Через те я спокійно до цього ставлюся… Звичайно, мені б хотілося, щоб у Рівному була команда. Але з пересторогою ставлюся до того, чи заграє «Верес» у Другій лізі. Адже потрібно пройти атестацію, а для цього треба показати базу, стадіон, тренувальні поля, джерело фінансування. Тому не впевнений, що команда візьме і стартує. Я завжди казав, що треба починати з фундаменту, щоб створювати клуб надовго. Але «Верес» обрав швидкий революційний шлях. І воно так все швидко і закінчилося. Таким чином нічого кращого не сталося, а стало ще гірше, ніж було у 15-му році.

Святослав Клічук, активіст, уболівальник: Якщо чесно, то не думав, що «Верес» віддадуть іншому місту. Вірив, що знайдуть спосіб залишити його в Рівному. Інакше я не бачу сенсу просто – нащо його було починати в Рівному. Міг би Копитко відразу вкласти гроші в ФК «Львів», вивести його в Прем’єр-лігу і не морочити нікому голову… Які я зараз відчуваю емоції? Ну, звісно, це розчарування. І якщо почитати декларацію – що, мовляв, все будуть вирішувати вболівальники, а не якийсь дядя, то все було з точністю до навпаки. У принципі, в Україні важко, напевно, утримувати клуб на членські внески. Але для чого тоді розповідати казки? Це мене найбільше турбує. Говориться одне, а робиться інше… Зараз говорять – «Верес» повертається додому. Але «додому» – це куди? У Рівному грати немає де. Наш дім – Друга ліга? Теж питання. Далі – хто буде грати? Можливо, варто, якщо вже такі зміни, набрати місцевих хлопців.

Сергій Ющишин, журналіст, голова Наглядової Ради НК «Верес»: Це реалії українського футболу – коли людина платить гроші і вона далі вже цим клубом розпоряджається. Правильно було б сказати – кожен член клубу платить по кілька тисяч гривень щороку, і при цьому клуб підтримували б міський, обласний бюджет та спонсори. А виходить так, що платив той, хто був готовий. Тому це все закономірно. Дуже правильно, що так все відбулося. Дуже добре, що ми пройшли такий шлях. Ми зараз обнуляємося, починаємо все спочатку, тому можемо врахувати у майбутньому свої помилки… Багато хто нині пише, що «розвели як лохів». Я, наприклад, себе так не відчуваю.. Радий, що все це відбулося зі мною, з друзями колегами. Ми вирішили все зробити дуже швидко, але неякісно. Ми побили всі історичні рекорди. Ми посіли шосте місце у Прем’єр-лізі. Але насправді розчарувань не відчуваю. Дякую, що я був якимсь чином причетний до цього проекту і надалі буду підтримувати цей проект… Зараз сильно критикують Хахльова. Але скажу, що крім нього, цей клуб більше нікому не потрібен і не буде потрібен. Якщо Хахльов піде, то всі тільки пошкодують, тому що футболу в нас точно не буде. У нас опікуються іншими видами спорту – спідвеєм, баскетболом. Ви самі можете здогадатися, хто саме. Залучаються адмінресурси, спонсори, а «Верес» їм не дуже цікавий, тому що цей проект започаткував Хахльов за підтримки народу, рівнян. Якщо футбол не буде розвивати він, тоді я не знаю, хто може за це взятися. Хочу додати одну важливу деталь: вважаю, що ми йшли неправильним шляхом. Правильний шлях – робити це не на споглядання, а на участь. Спорт – це не просто сидіти на стадіоніі, а брати участь,. Наші діти повинні займатись у футбольних академіях, має бути нормальна інфраструктура, нормальні тренери. Ми повинні працювати над всім.

Анатолій Бондарчук, менеджер проектів Громадянської мережі ОПОРА, вболівальник: Сигнали такі були. Згадаймо хоча б, коли клуб перереєстрували у Львові. Мені здається, що навіть зміна президента клубу швидше мала на меті вивести певних людей, які очолювали клуб з-під удару, тому що зрозуміло, що негатив уболівальників зараз зосереджений швидше на львівських власниках, ніж на рівненських функціонерах. Але, незважаючи на ці всі сигнали, також пам’ятаємо, що говорили про перейменування клубу в ФК «Галичина», до останнього не вірилося, що буде застосована така віроломна схема… Якщо чесно, то я дуже розчарований, відчуваю стан обурення. Це безпрецедентна схема. Адже за такими схемами можуть з’являтися й інші клуби. Це така собі скринька Пандори, яка може мати негативні наслідки… Вважаю, що ми не можемо погоджуватися на той варіант, який нам запропонували – що клуб має грати у Другій лізі. Мені здається, що насамперед треба зосередитися на реконструкції стадіону, а тоді вже починати розвивати професійну команду. Тобто команда може зараз починати грати з аматорського рівня. Адже на даний час виникає дуже багато питань – чи допустять клуб, де він буде грати, хто захоче грати і так далі. Крім того зазначу, що і серед уболівальників – дуже низький рівень довіри.

Олександр Безощук, уболівальник: Людина, яка вкладає кошти, мала повне право щось таке зробити Особисто для мене це було очікувано. «Верес» повертається і це для мене – позитив… За три роки ми отримали казку, в яку ніхто не вірив. Ми отримали казку за чужі кошти. Відчуття, що мене хтось кинув немає. Я отримав позитивні емоції, нові знайомства, буду надалі підтримувати свій клуб. А втратили ми не клуб, а в першу чергу команду. А команда – це гравці. Надіюсь, що «Верес» буде надалі існувати. Надіюсь, що почне з Другої ліги. Ми вже бачили, що ми можемо грати у Прем’єр-лізі. Можливо, треба по-іншому формувати підхід стосовно спонсорів, щоб вони підтягувалися до нас та враховувати помилки, які були допущені, та зробити краще.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Фото Фейсбук

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...