Цьогоріч у Рівному з`явиться альтернативна школа

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному готуються до відкриття альтернативної християнської школи, і вже найближчих кілька тижнів розпочнеться набір дітей до першого класу. Навчання учнів розпочнеться з 1-го вересня 2018 року. 

Таку ідею втілює у життя  громадський діяч, пастор Євангельської Реформатської церкви "Божий завіт" Сергій Терентьєв. За його словами відмінністю й особливістю такої школи буде не запам’ятовування інформації, а здобуття дітьми вміння вчитись та інших важливих для життя навичок: критичне мислення, емоційний інтелект, публічний виступ, лідерство і так далі. 

Особливістю альтернативної християнської школи є малі групи. Клас буде не більше 15 дітей. За кожним класом закріплені два наставники, що весь час проводять з дітьми та допомагають їм у навчанні та розвитку. Кожна дитина має свою швидкість розвитку, здобуття вмінь, а тому наявність наставників та мала група дають змогу повністю врахувати це, - наголошує Сергій Терентьєв. - Здобуття знань із звичних предметів тісно пов’язане з  розвитком життєвих вмінь, про які згадував вище. Про тих, хто працюватиме з дітьми. Усі вони молоді, проте встигли отримати досвід в роботі з дітьми. Однак, це не лякає нас. Скажу відразу, що не всі з нас мають стандартну педагогічну освіту і вважаю це перевагою. Ми постійно навчаємось і консультуємось з досвідченими фахівцями, а останні два роки передаємо власний досвід іншим командам. Для нас головне - створити атмосферу де дитина зможе вивільнити все те, що закладено в неї від природи і спрямувати, підтримати її. Наша мета об’єднатись з батьками і разом сприяти тому, аби діти розвивались пізнаючи світ та себе.

Вартість навчання у альтернативній християнські школі ще вираховується, засновники вже шукають додаткові ресурси, які полегшать участь батьків.

- Сьогодні можу сказати, що вартість буде  меншою за 3 тисячі гривень в місяць з однієї дитини. Сюди входитимуть обіди, якісні матеріали та зарплати, оренда і так далі. Набір стартуватиме на початку березня. Набираємо цього року лише перший клас. А підготовчі заняття для батьків та дітей розпочнуться вже у травні.

Концепція школи:

1. Школа стане місцем розвитку дітей, здобуття ними знань та вмінь, що потрібні для сучасної дитини. Підхід до кожної дитини індивідуальний.

2. ‎Альтернативна. Це і про форму, і про організацію навчально-відпочинкового простору, і інтеграцію тих предметів, яких немає в сучасній школі.

3. ‎Християнська. Вся команда - активні члени реформатських церков. Християнська - це про наші цінності та про світогляд, який ми сповідуємо та якому навчатимемо.

На законодавчому рівні випускники таких шкіл матимуть ті ж можливості, що й учні звичайних шкіл. Про це розповідає заступник начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому Катерина Сичик. Вони можуть складати ЗНО, вступати до ВНЗ.

- У 2015 році було підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів», надавши таким чином релігійним організаціям право виступати ініціаторами заснування загальноосвітніх навчальних закладів різного рівня. Тобто такі школи є повноцінними суб`єктами навчального процесу. 

Оксана КРАВЕЦЬ