На Рівненщині оголосили вирок мопедистам, які побили протезованого бійця

31.01.2018, 14:15      Переглядів: 1457

Фото Юрія Дюга

Двом обвинуваченим у побитті учасника АТО Андрія Усача - Олегу Кожушку та Миколі Ціпану - оголосили вирок. 

Фото скріншо з відео

Нагадаємо, у червні минулого року у селі Зірне двоє нетверезих мопедистів нанесли протезованому бійцю тілесні ушкодження за те, що він зробив їм зауваження. Внаслідок одного з ударів в Андрія тріснула барабанна перетинка, також від падіння він пошкодив протез.

Як йдеться у рішенні Березнівського суду, під час засідання обвинувачені визнали свою вину, а також попросили вибачення у потерпілого та щиро розкаялися, з останнім суд не погодився. 

Дії обвинувачених кваліфікували як умисне легке тілесне ушкодження та як умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров`я.

Олег Кожушок, фото скріншот з відео

У судовому залі обвинувачені та їхні захисники заявили клопотання про застосування до обвинувачених акту амністії, оскільки вони є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи, вчинили злочини невеликої тяжкості до набрання чинності Законом України. 

Суд ухвалив, що на обвинувачених поширюється дія Закону України "Про амністію у 2016 році", а тому вони підлягають звільненню від відбування покарання.

Також зазначається, що потерпілий просив стягнути з обвинувачених матеріальну та моральну шкоду. У частині стягнення матеріальної шкоди суд відмовив. 

Потерпілий просив стягнути з обвинувачених моральну шкоду у розмірі 300 000 грн та  200 000 грн.

- В судовому засіданні потерпілий пояснив, що як учасник бойових дій, який захищав громадян України від ворогів на Сході країни, він зазнав особливих душевний страждань від протиправної поведінки обвинувачених, адже він намагався лише запобігти можливим шкідливим наслідкам дій обвинуваченого ОСОБА_5 та свідка, він не вчинив щодо обвинувачених жодних протиправних дій, щоб їх спровокувати. Крім того, особливо болісно він сприйняв і поведінку обвинувачених після вчинення злочину, які замість того, щоб принести вибачення, в селі за місцем проживання вихвалялись тим, що побили учасника АТО. А ОСОБА_6 привіз на зустріч з ним біля десятка чоловіків, які стали його звинувачувати у тому, що він зупинив ОСОБА_5

Обвинувачені позовні вимоги визнали частково - в розмірі 5 000 грн., покликаючись на те, що потерпілим не було доведено більший розмір моральної шкоди.

Утім суд ухвалив - стягнути з обвинувачених 35 тис. гривень та 25 тисяч відповідно. 

Обвинувачених було визнано винуватими та засуджено до покарання - одного - у виді громадських робіт на строк двісті годин, іншого - до умовного терміну ув`язнення, строком на один рік, проте, на підставі Закону "Про амністію у 2016" році обох звільнено від відбування призначеного покарання.

У той же час цивільний позов стосовно матеріальної шкоди, суд залишив без зміни, стосовно моральної шкоди - задовольнив частково, на користь іншого потерпілого вирішено стягнути з обвинувачених - 25 та 35 тисяч гривень. 

 

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...